Kripto HaberleriBitcoinHindistan Kongresinden Modi Liderliğindeki BJP'ye Bitcoin Dolandırıcılığı Suçlaması!

Hindistan Kongresinden Modi Liderliğindeki BJP’ye Bitcoin Dolandırıcılığı Suçlaması!

Takip et

Hindistan şu sıralar büyük Bitcoin (BTC) dolandırıcılığı suçlamalarıyla çalkalanıyor. Hindistan Ulusal Kongresi, muhalefet partisi Bhartiya Janta Partisi’ni Karnataka eyaletinde gerçekleşen Bitcoin dolandırıcılıklarını örtbas etmekle suçluyor.

Hindistan Ulusal Kongresi (INC) sözcüsü Randeep Singh Surjewala, Başbakan Basavaraj Bommai’nin söz konusu dolandırıcılığa karışan herkesin isimlerini vermesini talep etti.

Randeep Singh Surjewala basın toplantısı sırasında BJP hükumetinin adil bir soruşturma yürütmek yerine olayları örtbas ettiğini belirterek Başbakan Narendra Modi’nin soruşturmayı düşürmeye çalıştığını ve Bommai’ye bu durumla ilgili endişelenilmemesi gerektiğini söylediğini iddia etti.

Surjewala, dün Delhi’de düzenlediği basın toplantısında dolandırıcılığın boyutunun çok daha büyük olabileceğini iddia etti. Çünkü sadece iki gün içinde 1 Aralık 2020 ve 14 Nisan 2021 tarihlerinde 5.240 crore değerinde yasa dışı işlem gerçekleştiği tespit edilmişti.

Kongre lideri, Başbakan Narendra Modi’ye bir dizi soru yöneltmiş ve dolandırıcılık gerçekleştiğinde eyaletin içişleri bakanı olan Karnataka Başbakanı Basaravaj Bommai’nin rolünün ne olduğunu sormuştu.

Başbakan ise Kongre Ulusal Genel Sekreteri Randeep Singh Surjewala’nın iddialarıyla ilgili bir soruya tepki gösterdi. “Bu aldatmacayı ortaya çıkaran biziz. Kimseyi bağışlamayacağız ve bu işe karışan herkesi feda etmeye hazırız.” ifadelerini kullandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları