BitcoinHaberler

Hindistan’daki Kripto Para Tedirginliği Sürerken e-RUPI’nin Bugün Erken Saatlerde Başlatıldığı Haberi Kafaları İyice Karıştırdı

Ülke kripto paralar konusunda ciddi bir karmaşa yaşıyor ancak Bitcoin önünde sonunda yasaklanacak gibi duruyor.

Hindistan kripto paralar konusundaki kararsızlığını sürdürürken ülkedeki kripto para yasağı hala muallakta. Hindistan Maliye Bakanı Pankaj Choudhary, kripto para birimlerini düzenlemek için oluşturulan üst düzey bir hükumet komitesinin tavsiyelerine uyulup uyulmayacağı konusunda henüz net bir karar alınmadığını ifade etti.

2019 yılında bakanlar arası bir komite (IMC) taslak raporunda Bitcoin gibi kripto para birimlerine “battaniye yasağı” getirilmesi önerilmişti. Dijital para birimlerini tutmak ve madencilik için potansiyel cezalar uygulamak anlamına gelen bu yasak o dönemde çok konuşulmuştu. Öte yandan Reuters mart ayında Hindistan’ın rapora uygun bir yasa getirmeye hazır olduğunu bildirmişti. Ancak aynı dönemde Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, söz konusu yasağın tüm kripto para birimlerini kapsamayacağını ifade etmişti.

Tüm bu süreç Hindistan’ın kripto para piyasası konusunda çok da net olmadığını ortaya koymuştu. Ancak haziran ayında The New Indian Express, Hindistan hükumetinin kripto para birimlerine karşı tutumunu yumuşattığını ifade etti ve fakat Hindistan Merkez Bankası, aynı ay kripto paralarla ilgili hala büyük endişeleri olduğunu belirterek kafaları karıştırdı.

Sıcak Gelişme

Başbakan Narendra Modi, tüm bu karmaşa ve tedirginlik sürerken kupon tabanlı bir dijital ödeme sistemi olan e-RUPI’nin bugün erken saatlerde başlatıldığı haberini duyurdu. Bu yeni ödeme ağının Blockchain ile yakından uzaktan bir alakası olmaması ise Hindistan merkez bankasının kendi dijital para birimini diğer kripto değerlerden çok ayrı bir kefeye koyduğunu gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu