binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinHong Kong Bitcoin ve Ethereum ETF'lerinden Can Sıkıcı Haber Geldi: Lansmandan Bu...

Hong Kong Bitcoin ve Ethereum ETF’lerinden Can Sıkıcı Haber Geldi: Lansmandan Bu Yana İlk Kez Görülüyor

Hong Kong'da kısa bir süre önce piyasaya sürülen Bitcoin ve Ethereum ETF'leriyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’in Cuma günü 61.000 doların altına düşmesinin ardından bugün, Hong Kong’da listelenen spot Bitcoin ve Ethereum ETF’lerinde önemli çıkışlar yaşandı.

Farside Investors’ın verilerine göre, ChinaAMC, Harvest Global, Bosera ve Hashkey ihraççılarının spot Bitcoin ETF’leri Pazartesi günü 32.7 milyon dolarlık bir çıkış gördü. Bu rakam, genellikle 6 milyon dolar civarında seyreden önceki çıkışlardan önemli ölçüde daha fazla.

Bugün bu fonların tarihinde bir ilk yaşandı. Hem Bitcoin (BTC) hem de Ether (ETH) dahil olmak üzere altı kripto para ETF’sinin tamamı, 2 Mayıs’taki lansmanlarından bu yana ilk kez negatif akış bildirdi. Özellikle Harvest Global, spot Bitcoin fonu için daha önce çıkış görmemişti.

Spot Ethereum ETF’leri de fonlardan 6.6 milyon dolar çıkışla önemli düzeyde çıkış gördü. Bu rakam da geçmiş rakamlardan önemli ölçüde daha yüksek.

Sekiz günlük işlemin ardından, yatırımcılar altı ETF’den yaklaşık 13 milyon dolar çekti. Bu sonuç Asya merkezli ETF’ler için, özellikle de ABD’de listelenen muadillerinin ilk heyecan verici dönemiyle kıyaslandığında, hayal kırıklığı yarattı.

İlgili Haber  Dikkat: Kritik Haftaya Giriliyor! Çok Sayıda Ekonomik Gelişme ve Altcoin Etkinliği Var - İşte Gün Gün, Saat Saat Listesi

Birçok sektör meraklısı, Hong Kong merkezli ETF piyasasının yaklaşık 50 milyar dolarlık varlıkla nispeten küçük olduğuna dikkat çekiyor. Bunun tam aksine, ABD’deki ETF piyasasının yönetim altındaki varlıklarının yaklaşık 9 trilyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Çinli anakara yatırımcılarının Stock Connect aracılığıyla fonlara erişim sağladığına dair söylentiler yayılmıştı, bu da çok daha büyük bir yatırımcı tabanı için kapıları açacaktı. Ancak Hong Kong borsası Pazartesi günü erken saatlerde bu söylentileri yalanlayarak yanlış olduklarını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail