binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaHong Kong Borsası Stratejik Bir Hamleyle Blockchain Destekli Sisteme Geçiş Yaptı!

Hong Kong Borsası Stratejik Bir Hamleyle Blockchain Destekli Sisteme Geçiş Yaptı!

Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası (HKEX), Stock Connect sistemine blok zinciriyle entegre edilmiş bir yükseltme olan Synapse'i tanıttı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası (HKEX), ticaret altyapısını geliştirmeye yönelik stratejik bir hamleyle, Stock Connect sistemine blok zinciriyle entegre edilmiş bir yükseltme olan Synapse’i tanıttı.

Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası Blockchain Destekli Synapse ile Uzlaşma Verimliliğini Artırıyor

Stock Connect sistemi, Hong Kong ve Çin anakarasının borsalarını birbirine bağlayarak sınır ötesi ticareti teşvik etmede hayati bir rol oynuyor.

Synapse aracılığıyla blok zinciri teknolojisinin uygulanması, akıllı sözleşmelerden yararlanarak işlem sonrası iş akışlarında devrim yaşatmaya hazırlanıyor.

Bu yenilikçi yaklaşımın, tüm süreci kolaylaştırarak uzlaştırma risklerini önemli ölçüde azaltması bekleniyor.

Synapse’in en güçlü yönlerinden biri, mutabakat zincirindeki tüm ilgili taraflar için eşzamanlı olarak mutabakat talimatları oluşturma kabiliyetinde yatmaktadır.

Bu paralel işleme kabiliyeti, farklı piyasalardaki yatırımcıları birbirine bağlamak için çok önemlidir. Ayrıca, hızlı durum güncellemeleri sağlayarak yatırımcılara işlemlerinin ilerleyişine ilişkin gerçek zamanlı görünürlük sunar.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası Binance, İzleme Bölümüne 4 Yeni Altcoin Ekledi: 4 Altcoinde Delist Riski

Stock Connect sistemi, 2023 yılının ilk yarısında günlük ortalama cirosunda kayda değer bir artışa tanıklık ederek 15,302 milyar dolara (109,3 milyar RMB) ulaştı.

Bu, bir önceki yıla göre yüzde 5’lik bir artışa ve 2020 seviyelerine göre yüzde 50’lik etkileyici bir yükselişe işaret ederek finans dünyasında artan öneminin altını çizdi.

Bu arada, küresel cephede Avustralya Menkul Kıymetler Borsası (ASX), mevcut mutabakat sistemi CHESS’in yerine blok zinciri teknolojisini benimsemek için tavsiyeler aldı.

Bu ileriye dönük hamle, finans sektöründe alım satım işlemlerinde daha fazla verimlilik ve güvenlik için blok zincirini entegre etmeye yönelik daha geniş bir eğilimi yansıtıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail