Kripto HaberleriHaberlerHong Kong İlk Metaverse ETF'i İçin Geri Sayıma Başladı!

Hong Kong İlk Metaverse ETF’i İçin Geri Sayıma Başladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Metaverse’ün hızlı gelişmesi karşısında bu alanda yapılan çalışmalar ve yatırımlar da artmaya başladı.
Bu bağlamda Hong Kong Şubat ayının sonlarında ilk Metaverse ETF’ini başlatmaya hazırlanıyor.

Gelen bilgilere göre CSOP Varlık Yönetimi 21 Şubat tarihinde “CSOP Metaverse Concept ETF’ini” Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’nda yayınlamayı planlıyor.

CSOP Metaverse Concept ETF’i ağırlıklı olarak metaverse’ün geliştirilmesine katkıda bulunan ürün veya hizmetler sağlayan şirketlere yatırım yapacak.

Planlanan yatırım portföyünde yer alacak ilk 10 şirket arasında, teknoloji devleri Meta (Eski adı ile Facebook), Apple, Sony Group, Tencent Holdings, Roblox, Nvidia ve Qualcom yer alıyor.

Ayrıca “CSOP Metaverse Concept ETF’inin” Metaverse altyapısı, Metaverse inşaat teknolojisi, Metaverse uygulamaları ve Metaverse içeriği olarak Metaverse’in dört temel alanına odaklanacağı belirtildi.

ETF’in yayınladığı ilk teklif döneminde, ihraç fiyatının yaklaşık 1 ABD $’ı olarak belirlendi.

Metaverse alanında ile ilgili ilk ETF, 30 Haziran 2021’de ABD’de piyasaya sürülmüştü.  Bu Hong Kong ETF’inden başka ABD’de iki ve Güney Kore’de dört Metaverse ETF’i bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları