Haberler

Hong Konglu Yetkililer Kripto Para Uyarısı Yayınladı!

Hong Konglu Menkul Kıymet Düzenleme Komisyonu yetkilileri, bu kripto para alanı için yeni bir uyarı yayınladılar.

Hong Kong Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu, yatırımcıları NFT’lere yatırımla ilgili riskler konusunda uyardı.

Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (SFC) bu hamlesi, kripto para ve NFT ekosistemindeki hack ve dolandırıcılık olaylarında son dönemde yaşanan artışın ardından geldi.

“İlgili Yatırımcıların Kripto Piyasasındaki Risklerin Farkında Olması Gerekiyor”

SFC, diğer sanal varlıklarda olduğu gibi NFT’lerin de piyasada yer alan birçok riske açık olduğunu belirtti.

Kuruma göre dijital varlıklar, ikincil piyasada likidite eksikliği, fiyat şeffaflığı ve dolandırıcılık dahil olmak üzere yüksek volatilite taşıyor. Kurum, yatırımcıların bu risklerin farkında olmasını istedi.

SFC’ye göre ayrıca, yatırımcılar bu riskleri anlayamaması ya da muhtemel kayıpları kaldıramaması durumunda yatırım yapmaktan kaçınmalı.

Yayınlanan basın bildirisine göre yetkili kurum, NFT’lerin çoğunluğunun belirli bir varlığın eşsiz versiyonunu temsil ettiğini gözlemliyor.

Kurum, bunların dijital sanat eseri, resim, müzik veya video olabileceğini belirtti. Bununla birlikte yetkililer, bu tokenlerin bir koleksiyonun dijital tasviri olduğunu ve bunlarla ilgili aktivitelerin kendi yetkileri kapsamına girmediğini açıkladı.

SFC’nin yorumları, düzenleyicinin kripto para birimleri hakkında daha kapsamlı bir mevzuat taslağı hazırlama planının ardından geldi.

İlgili Haber
Terra Kurucusu Do Kwon, Kore'den Kaçtığı İddialarına Cevap Verdi ve Token Yakımı Hakkında Konuştu!

Bilindiği üzere küresel çapta düzenleyiciler kripto sektörüne yönelik regülasyon taslaklarını hızlandırdılar. Özellikle Terra (LUNA) çöküşü sonrasında ülke yetkilileri artık daha hızlı hareket etmeleri gerektiğini düşünüyor.

Güney Koreli yetkililer Terra kurucusu Do Kwon için soruşturma başlatmışlardı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu