coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaHukuk Uzmanı Uyarıyor, FTX'in İflas Davası Bu Nedenle Yıllarca Sürebilir!

Hukuk Uzmanı Uyarıyor, FTX’in İflas Davası Bu Nedenle Yıllarca Sürebilir!

Hukuk uzmanlarına göre iflas eden ve davası halen devam eden kripto para borsası FTX'in süreci yıllarca sürebilir.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2023 yılı, FTX alacaklılarının 8 milyar doların üzerinde bir meblağı geri almak istemesiyle birlikte, önemli sayıda kripto para iflas davasıyla hatırlanacak.

FTX İflas Dava Süreci Yıllarca Sürebilir

Ancak, hukuk uzmanları kalan varlıklar için mücadele eden çok sayıda kişi ve şirket nedeniyle bu davanın yıllarca sürebileceğini düşünüyor.

Markowitz Ringel Trusty & Hartog’un ortaklarından Alan R. Rosenberg, geçtiğimiz Kasım ayında açılan davanın Celsius ve BlockFi gibi diğer kripto iflaslarından daha uzun süreceğini öne sürüyor.

Bunun başlıca nedeni, FTX’in iflas etmeden önceki haftalarda ve aylarda ödediği parayı geri almak amacıyla birden fazla geri alma talebi veya engelleme davası açmasıdır.

İlgili Haber  Bitcoin, ETF Onay Beklentisiyle 45.000 Doları Aştı! Yükseliş Devam Edecek Mi? İşte Uzman Görüşleri

Rosenberg verdiği bir röportajda, “Bu transferlerin bazılarının muhtemelen çok önemli olduğu ve bazılarının kendilerini savunma konusunda çok yetenekli olduklarından emin olduğum büyük kuruluşlara yapıldığı göz önüne alındığında, bunlardan bazılarının uzun süre devam etmesi çok olası” dedi.

Bu tür iddialar genellikle mahkeme dışında uzlaşmayla çözülür ve mahkemeye gitmez, çünkü uzlaşmak genellikle daha ucuzdur. Ancak uzlaşma görüşmeleri de zaman alıcı olabilir.

FTX, eski yönetiminin cömertçe harcadığı parayı geri almaya çalışırken, aynı zamanda kripto borsasının tüm vergilerini ödemediğini iddia eden İç Gelir Servisi’nden gelen 24 milyar dolarlık bir iddiaya karşı da mücadele ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail