BitcoinHaberlerKripto Para

Huobi Kripto Para Anketi Yayınlandı! Kim, Ne Kadar Yatırım Yapıyor?

ABD'li yatırımcıların kripto para ilgisi artmaya devam ediyor.

2021 yılında başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerinin küresel benimsenme oranında bir hayli artış yaşandı.

Bu bağlamda en büyük kripto para borsalarından biri olan Houbi, yaptığı anket sonuçları doğrultusunda “Crypto Perception Report 2022” isimli raporunu hazırladı.

Huobi’nin söz konusu raporuna göre, ABD’deki kripto para sahiplerinin yaklaşık %70’i 2021’de Bitcoin gibi kripto para birimlerine yatırım yapmaya başladı.

Huobi Group, ankete katılanlara kripto endüstrisi hakkında bilgi sahibi olup olmadığı, 2021 yılında yaşanan piyasa yükselişi hakkında ne düşündükleri gibi konularda sorular sordu.

3,100 ABD’li yetişkin vatandaşın katılımı ile gerçekleşen ankete, katılanların %68’i kripto para birimlerine 2021 yılında yatırım yapmaya başladığını söylerken %28’i ise daha önceki yıllarda yatırım yapmaya başladığını belirtti.

Anket sonuçlarından katılımcıların kriptoya çok fazla para ayırmadığı görüldü. Zira ankete katılanların %46’sı kripto para birimlerine 1.000 $ veya daha az yatırım yaptığını belirtirken %25’i ise 1.000 ila 10.000 $ arasında yatırım yaptığını ifade etti.

Kripto Para Yatırımını Riskli Görüyorlar!

Ankete katılanlara kripto paralara yatırımı yapmayı engelleyen faktörler sorulduğunda katılımcıların %42’si kriptoya yatırım yapmanın çok riskli olduğunu düşündüğünü söyledi.

Katılımcıların %34’ü kripto piyasasına yönelik düzenlemelerinin eksikliğinden endişe duyduğunu, %24’ü ise kriptoya yatırım yapmak için yeterli sermayeleri olmadığını dile getirdi.

Huobi Group Küresel Strateji Direktörü Jeff Mei, anket sonuçları ile ilgili “İnsanlar sektörü anlamak için zaman ayırıyor ve küresel düzenlemelerde daha fazla netlik var, bu bağlamda kripto yatırımına katılımda bir artış görmeyi bekleyebiliriz” dedi .

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu