Borsa

Huobi Kripto Para Borsasının Son Verileri, Alarm Veriyor!

Huobi'nin ticari hacmi sert düştü.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olup Çin içerisinde en çok kullanıma sahip olan Huobi, ciddi bir darbe almışa benziyor.

Çin yönetiminin önce Bitcoin ve kripto para madencilerine, daha sonra ise direkt olarak bütün kripto para sektörüne ve borsalara da yönelik aldığı önlemler, Huobi’yi de sert etkiledi.

Huobi’nin Hacmi %53 Düştü

Huobi tarafından açıklanan son verilere bakıldığında borsanın çeyrek dönemlik ticari hacminin 1155.17 milyar dolar olduğu görülüyor. Bu yine de önemli bir hacim olsa da geçtiğimiz temmuz ayından bu yana hacmin neredeyse %53 düşüş yaşadığı görülebilmekte.

Huobi gibi dev bir kripto para borsasının hacminin %50’ye yakın düşüş yaşaması ise kesinlikle Çin yasakları ile ilişkili.

Ticari hacme göre dünyanın en büyük borsası Binance olsa da konu Çin olduğunda Huobi’nin her zaman birinci sırada yer aldığı biliniyor.

Şimdi ise Çinli kullanıcılara yönelik uygulanan erişim yasakları, Huobi’nin aktif kullanıcı sayısının da önemli ölçüde düşmesine yol açtı ve borsa kan kaybediyor.

Çin’deki yasakların ne zamana kadar süreceği bilinmese de piyasanın bir hayli hareketli olmasına rağmen Huobi’nin hacim düşüşü yaşaması sürdürülebilir değil.

ABD merkezli Coinbase kripto para borsası hacminde inanılmaz bir artış yaşarken Huobi’nin ve diğer Çin odaklı borsaların düşüş yaşaması, sektörün artık batı odaklı ilerlediğini de gösteriyor. Huobi’nin bunu nasıl çözeceği ve sürdürülebilirlik sağlayacağı ise merak konusu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu