Altcoin

Hyundai Card Yöneticisinden Kripto Para Eleştirisi: “Lale Çılgınlığı” Bitiyor

Hyundai Card Başkan Yardımcısına göre kripto para sektöründe görülen lale çılgınlığı tamamen bitmek üzere.

Kripto para sektörü özellikle 2017 yılında çok sert eleştiriler aldı ve bunların arasın “lale çılgınlığı” benzetmeleri de yer alıyordu.

Lale fidanlarının bir zamanlar yaşadığı rekor fiyat yükselişi ve devamında dibi görmesi, zaman zaman Bitcoin‘i (BTC) eleştirmek ve bunun da biteceğini göstermek için kullanılmakta.

Bunlara bir yenisini ise kısa süre önce Hyundai Card Başkan Yardımcısı Chung Tae-young ekledi.

İlgili Haber
Gabriel Makhlouf'tan Bitcoin'e Lale

NFT’ler ve Kripto Paralar, Lale Çılgınlığı Yaşıyor

Chung Tae-young, konu hakkında yaptığı açıklamada özellikle NFT’lerin ve metaverse alanının lale çılgınlığına birebir uyduğunu ve bunların çok daha sert bir çöküş yaşayacağını aktardı.

Tae-young, konu hakkında yayınladığı gönderisinde şunları ifade etti:

İniş ve çıkışlar olsa da şu an kripto para sektöründe yaşananın aslında Hollanda’daki lale çılgınlığı aşamasının bitmesi olduğu söylenebilir.”

Güney Kore’nin en büyük otomotiv üreticisi olan Hyundai’in kredi kartı iştirakinin başkan yardımcısı, kripto para sektörüne de ilgi gösteren bir isim.

Daha önce şirketin Kakao’nun blockchain kolu Ground X ile ortaklık yaptığı görülmüştü. Chung şimdi ise NFT’lerin ve metaverse alanının lale çılgınlığı aşamasında olduğunu söylemesi, bütün sektör için bir uyarı teşkil etmekte.

Chung buna ek olarak yatırımcıların kesinlikle kripto para yatırımındaki portföy oranlarını azaltması gerektiğini de ifade etti. 17. yüzyılda görülen lale çılgınlığı ile kripto para sektörü karşılaştıran çok kişi olsa da bunlar 2017 yılından beri yanılmaya devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Yav hehe bitmediniz gitti


Başa dön tuşu