BitcoinHaberler

Gabriel Makhlouf’tan Bitcoin’e “Lale” Benzetmesi! “Tüm Paranızı Kaybetmeye Hazırlıklı Olun”

Gabriel Makhlouf'dan ilginç Bitcoin benzetmesi.

Bitcoin’de uzun süredir devam eden ralli yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam ederken, olumsuz yorumlar da gelmeye devam ediyor.

Avrupa Merkez Bankası Yönetim Konseyi Üyesi ve İrlanda Merkez Bankası Başkanı Gabriel Makhlouf, bugün katıldığı çevrimiçi bir seminerde Bitcoin’e yönelik açıklamalarda bulunurken ilginç bir benzetme yaptı.

Bitcoin’e yapılan yatırımları 17.yy’da Hollanda’da yaşanan ve büyük bir çöküşle sonuçlanan lale çılgınlığı ile karşılaştıran Makhlouf, Bitcoin satın almayacağını söyledi.

Bu açıklamalarının bir yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemesini isteyen Makhlouf geçtiğimiz ay İngiltere mali yönetim otoritesi (FCA) tarafından yapılan bir uyarıyı da tekrarladı.

“Bitcoin yatırımcıları tüm paralarını kaybetmeye hazırlıklı olmalı. Şahsen paramı buna yatırmazdım, ancak bazı insanlar bunun iyi bir bahis olduğunu düşünüyor. Bazıları Bitcoin’i bir yatırım olarak görürken unutmamaları gereken bir husus var. Üç yüz yıl önce insanlar lalelere para yatırdı çünkü bunun bir yatırım olduğunu düşünüyorlardı.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu