fbpx
Blockchain

IBM: Zincir Teknolojisi İle Gıda Takibi 2.2 Saniye Sürüyor!

IBM tarımı zincir teknolojisi sayesinde 2.2 saniyede kontrol edebiliyor.

Gıda ve tarım kontrolü insanlığın geleceğini oluşturan temel taşlardan. Gıda insanlığın devamı için yeterli değil, sağlıklı gıda üretimi ve tüketiminin insanlığın geleceğini etkiliyor olması ve insanlığın ömrünün gıda güvenliği ile yakından ilgisi olması devletler tarafından bu konuda farklı adımlar atılmasına sebep olabiliyor.

IBM Global Technology Services CTO’su Bridget Karlin’in açıklaması ise dünyada tarımın takip sürecinin 7 günden 2.2 saniyeye indirilmesi başarısını konuşacak. Karlin, tarladan market raflarına kadar ABD’li Walmart’ın 7 güne varan tarım ve gıda kontrolünün zincir teknolojisi sayesinde 2.2 saniyede yapılabilir olduğunu ve bu sürenin dünyada bir ilk olduğunu açıkladı.

2.2 saniye inanılmaz!

IBM Global Technology Services CTO’su Bridget Karlin, 2.2 saniyede tarım ve gıdanın tarladan market rafına kadar kontrol edilebiliyor olmasının inanılmaz kısa sürdüğünü açıkladı. Gıdaların market rafına kadar olan tüm sürecinde neler yaşadıkları ve nerelerden geçtikleri, sağlık güvenceleri ve tüm bilgilerinin zincir teknolojisi ile 2.2 saniyede kontrol edilebiliyor olması gelecekte insanlık adına zorlaşacak olan su ve tarım gıda sektöründe zincir teknolojisinden çok fazla yararlanılabilecek.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box