binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriNedirICO Nedir? Ne İşe Yarar?

ICO Nedir? Ne İşe Yarar?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Coin yatırım piyasalarında başlangıç süreci olarak kabul edilen ICO nedir sorusuna dair sizleri elimizden geldiğince bilgilendireceğiz. Türkiye genelinde özellikle kripto para yatırımcılığı çok ciddi anlamda arttı. Hatta insanlar, borsadan ziyade ulusal pazarda hizmet vermeye başlayan kripto para birimlerine ciddi anlamda eğildi.

Yeni kurulan kripto para birimlerinin aldığı öncü yatırımlar ciddi anlamda dikkat çekici. İşte tam da bu noktada sıklık ile karşımıza çıkan ICO terimi ön plana çıkıyor.

ICO Nedir?

ICO, kripto para birimlerinin kuruluşunun ardından halka arz edilmesi ve satışlara başladığı süreçtir. Kısacası yatırıma açılma süreci olarak bilinir.

Açılımı Initial Coin Offering olan ICO, kısa süre içerisinde dünya genelinde adından söz ettiren bir süreçtir. Bu süreçte yatırımcılar, yeni kurulan kripto para birimlerini satın alarak yatırım yapmış olur. Bu sürecin sonunda ise kripto para birimleri, aldıkları yatırım ile birlikte yerel ve ulusal pazarda işlem görmeye başlar.

ICO Ne İşe Yarar?

Adından da anlayabileceğiniz üzere ön yatırım süreci olarak nitelendirilebilir. Tam da bu noktada kripto para birimlerine yapılan yatırımlar, gelecek dönemde borsada ki değerlerini de ciddi anlamda etkiler. Dolayısı ile kripto para birimlerine yatırım yaparken öncelik ICO sürecidir. Ancak ICO süreci, sandığınızdan çok daha fazla risklidir. Çünkü daha piyasaya çıkmadan ICO sürecinde yatırımcılarını dolandıran veya amaçladığı hedefe ulaşamayıp pazara açılamayan bir çok girişim olmuştur.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail