Haberler

ICO yasakları kaldırılıyor

Güney Kore hükümeti ICO yasaklarını kaldırmaya yönelik adımlar atabilir.

Güney Kore, aldığı bir karar sonucunda ülkedeki ICO yasaklarının kaldırılacak olduğunu resmen olmasa da yöneticiler aracılığı ile açıklamaya devam ediyor. Ülkede, ICO yasaklarının çok kısa bir zaman dilimi içerisinde kaldırılacak olması ise gelecekte ülkenin konumuna son derece fazla etkisinin olacak olduğu bir önlem olarak değerlendirilirken, bu sayede ülkenin adının yasaklar ile anılmak yerine, özgürlükler ile anılacak olmasının kripto para sektöründe olanlar için en iyi ülkeler arasında tekrar yerini almasını sağlayacak.

ICO yasakları, kripto para yasakları ve diğer ”önlem” adı altında alınan yasaklar aslına bakılırsa Güney Kore’nin bilinmeyen bir sektörden vatandaşlarını koruması ve bu sayede önlemler aldıktan sonra araştırmalara hızla devam ederek kripto paraları araştırmasına dayanıyordu. Hükümetin bu adımı sayesinde sorunları çözdüğünü belirten kripto para sahipleri, şimdi ise bu yasakları kaldırmanı zamanının geldiğini ve yasakların kaldırılması için girişimlerde bulunulduğunu belirtiyor.

ICO yasakları Çin’de sürüyor

Çin ise kesinlikle ICO yasaklarını kaldırmayacak olduğunu gösteren ülkeler arasında. Ülke, bu yasağın devam edeceğini belirtse de Güney Kore tarafından kaldırılacak yasak sonrasında Çin’de bu durumu gözden geçirebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu