coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinİddialara Göre Güney Kore Bu Bitcoin Borsasına Soruşturma Başlatmaya Hazırlanıyor!

İddialara Göre Güney Kore Bu Bitcoin Borsasına Soruşturma Başlatmaya Hazırlanıyor!

İddialara göre Güney Kore önde gelen kripto para borsası OKX hakkında soruşturmaya başlatabilir.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güney Kore kripto paralar konusunda sert önlemler almaya devam ederken son hamle önde gelen kripto para borsası OKX için geldi.

Yerel haber ajansı news.1’in haberine göre, OKX, ülkedeki ilgili kuralları çiğnediği iddiasıyla potansiyel bir soruşturmayla karşı karşıya olabilir.

Habere göre, Güney Kore’nin en büyük beş kripto para borsasından oluşan bir çalışma grubu olan Digital Asset Exchange Alliance (DAXA), küresel kripto para platformu OKX’in uygun kayıt olmadan yerel olarak faaliyet gösterdiği iddiasıyla yerel yetkililere rapor verdi.

İddialara göre, OKX, Güney Koreli yatırımcılara açıkça hizmet sunmasa da DAXA, borsayı Jumpstart programını Telegram fenomenleri aracılığıyla yerel kripto kullanıcılarına tanıtmakla suçladı.

Haberde ayrıca OKX’in Jumpstart programını tanıtmak için Telegram topluluklarına para ödediği iddia edildi.

Bu noktada, Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu’na bağlı düzenleyici denetleyicilerden biri olan Mali İstihbarat Birimi’nin, DAXA’nın OKX raporunun ardından OKX hakkında bir soruşturma başlatması bekleniyor.

DAXA Nedir?

DAXA, Terra-Luna çöküşünün ardından 2022 yılında yerel kripto para ekosistemini etkileyebilecek çeşitli olaylara karşı ortak harekete geçmek amacıyla kurulan bir gruptur.

DAXA’nın üyeleri arasında Upbit, Bithumb, Korbit, Coinone ve Gopax bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları