Kripto HaberleriHaberlerİflas Aşamasındaki Celsius'a 439 Milyon Dolar Borcu Olan Gizemli Şirket Açıklandı!

İflas Aşamasındaki Celsius’a 439 Milyon Dolar Borcu Olan Gizemli Şirket Açıklandı!

Takip et

Financial Times’ın isimsiz iki kaynağa dayandırdığı haberine göre, zor durumdaki kripto para kredi firması Celsius Network, Indianapolis merkezli özel kredi platformu EquitiesFirst’ten 439 milyon dolar alacaklı durumda.

2002’de kurulan EquitiesFirst, 2016’da kripto teminatlı krediler sunmaya başladı.

Firma FT’ye yaptığı açıklamada, “EquitiesFirst, müşterimizle sürekli görüşme halinde ve her iki taraf da yükümlülüklerimizi uzatma konusunda anlaştı” dedi.

İlgili Haber
İflas Başvurusunda Bulunan Celsius'un Bilançosundaki Açık Miktarı Açıklandı!

Celsius’a Borç Veren EquitiesFirst, Şirketin Teminatını Ödeyemeyince Borçlu Duruma Düştü

Celsius, EquitiesFirst şirketinden 2019 yılında borç almaya başladı. İki yıl sonra şirket EquitiesFirst tarafından kripto para teminatlarının geri verilmesi için borçlarını ödemesi konusunda çağrı aldı ancak buna rağmen EquitiesFirst şirketin teminatını “zamanında” ödeyemeyeceğini açıkladı ve borçlu durumuna düştü.

EquitiesFirst şu anda ayda 5 milyon dolar geri ödeme yaparken borcu toplam 361 milyon dolar nakit ve bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 79 milyon dolar değerinde olan 3.765 Bitcoin’den (BTC) oluşuyor.

Borcun ayrıntıları ilk olarak Perşembe günü Celsius’un iflas başvurusunda ortaya çıktı ve burada şirketin 5.5 milyar dolar yükümlülüğü ve 4.3 milyar dolar varlığı olduğu anlaşıldı

Bununla birlikte şirketin varlıklarının 600 milyon dolarlık kısmı CEL tokeninde kilitli olduğu için sahip olunan açık miktarı artabilir. Geçtiğimiz Haziran ayında 8.04 dolardan işlem gören CEL tokeni şu sıralar bunun yaklaşık onda biri seviyesinde bulunuyor.

Celsius, “olağanüstü piyasa koşullarının” etkisiyle likidite sorunları yaşamasının ardından Haziran ayında para çekme işlemlerini dondurmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları