Kripto HaberleriHaberlerİflas Başvurusunda Bulunan Celsius'un Bilançosundaki Açık Miktarı Açıklandı!

İflas Başvurusunda Bulunan Celsius’un Bilançosundaki Açık Miktarı Açıklandı!

Takip et

Para çekme işlemlerini askıya alan ve iflas başvurusunda bulunan kripto para şirketi Celsius Network’ün bilançosunda yaklaşık 1.3 milyar dolarlık bir delik olduğu şirketin danışman ortağı Kirkland & Ellis’in mahkemeye sunduğu belgede görüldü.

Celsius’un 5.5 Milyar Dolar Borcu ve 4.3 Milyar Dolar Varlığı Bulunuyor

New York Güney Bölgesi ABD İflas Mahkemesi’ne sunulan belge, şirketin 4.3 milyar dolar varlığa ve 5.5 milyar dolar yükümlülüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Varlıklar listesinde Celsius, CEL tokeninde yaklaşık 600 milyon dolara sahip olduğunu iddia etti. Ancak şirket, dosyalamada 12 Temmuz itibariyle CEL’in toplam piyasa değerinin yaklaşık 170.3 milyon dolar olduğunu kaydetmişti.

Celsius, kripto sektöründe devam eden likidite krizinden ağır darbe alan birkaç firmadan biri. Firma 12 Haziran’da para çekme işlemlerini durdurdu, mali durumu hakkında tavsiyelerde bulunmak üzere yeniden yapılandırma uzmanları tuttu ve Çarşamba günü iflas koruma başvurusunda bulundu.

İlgili Haber
Beklenen Oldu: Dev Kripto Para Şirketi İflas Başvurusunda Bulundu!

Şirket mali zorluklarına çözüm ararken, kripto borsası FTX’in, şirketin bilançosunda “2 milyar dolarlık bir delik” olduğuna işaret ederek, Celsius’u satın almak için potansiyel bir anlaşma hakkındaki görüşmelerden uzaklaştığı bildirilmişti.

Kripto para lending şirketi, kısa bir süre önce Maker’a 223 milyon dolar, Aave’ye 235 milyon dolar ve Compound’a 258 milyon dolar ödeyerek Salı günü son kredisini kapatmıştı.

Sonuç olarak şirket, çoğunlukla wrapped bitcoin (wBTC) ve bir tür stake edilmiş Ethereum türevi olan stETH şeklinde tutulan yaklaşık 1.4 milyar dolarlık tokenı geri almayı başarmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları