Ana SayfaHaberlerBeklenen Oldu: Dev Kripto Para Şirketi İflas Başvurusunda Bulundu!

Beklenen Oldu: Dev Kripto Para Şirketi İflas Başvurusunda Bulundu!

Takip et

Kripto para lending şirketi Celsius, mahkeme dosyalarına göre Chapter 11 iflas ilan etti.

Chapter 11 dilekçesine göre, firma 1 milyar ila 10 milyar dolar arasında varlık beyan etti ve tahmini yükümlülüklerinin de eşit olduğunu belirtti.

Kripto Para Şirketi Celsius, 100.000’den Fazla Alacaklısı Olduğunu Bildirdi

Celsius dilekçesinde 100.000’den fazla alacaklı olduğunu beyan etti. Dilekçe, Pharos USD Fund SP ve Pharos Fund SP’yi yaklaşık 81 milyon dolarlık teminatsız bir taleple en büyük teminatsız alacaklısı olarak adlandırıyor. Adı geçen diğer alacaklılar arasında ICB Solutions, The Caen Group LLC, Alameda Research, B2C2 ve Covario AG yer alıyor.

İlgili Haber
Celsius Yüklü Miktarda Bir Ödeme Daha Yaptı: Kripto Para Şirketi Kurtulabilecek Mi?

Kripto para şirketi Celsius yaptığı açıklamada, “elinde 167 milyon dolar nakit bulunduğunu ve bunun yeniden yapılandırma sürecinde belirli operasyonları desteklemek için yeterli likidite sağlayacağını” söyledi.

Dilekçeye göre firma Kirkland & Ellis LLP tarafından temsil ediliyor. Celsius ile ilgili toplam sekiz kuruluş iflas ilan ediyor.

Chapter 11 İflası Nedir?

2017 yılında Alex Mashinsky ve Daniel Leon tarafından kurulan Celsius, bireysel yatırımcılara “kendinizi bankadan kurtarın” sloganı altında kripto varlıklarından cazip getiriler sunuyordu. Geçen yıl merkezini Londra’dan New Jersey’e taşıyan şirket, 10 milyar dolardan fazla varlığı yönetecek kadar büyümüş ve 1.7 milyondan fazla kullanıcıya sahip olmuştu.

Chapter 11 iflası, bir şirketin borçlu taraflara karşı yükümlülüklerini yerine getirirken faaliyetlerine devam etmesine olanak tanır. Bu genellikle alacaklılar tarafından onaylanacak ve bir hukuk ekibi tarafından denetlenecek bir yeniden yapılanma planı önerilerek gerçekleştirilir.

Şirketin zor duruma düşmesi, Bitcoin ve kripto para piyasasının gerilemesiyle tetiklenmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları