Kripto HaberleriHaberlerİflas Eden Madencilik Şirketi Tehçizatlarını Satıyor!

İflas Eden Madencilik Şirketi Tehçizatlarını Satıyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Batık kripto para madencilik şirketi Core Scientific, yükümlülüklerinin bir kısmını telafi etmek için büyük miktarda tehçizat satışı yapmaya hazırlanıyor.

2022 yılının son günlerinde iflas eden şirket, iflas mahkeme dosyasında ortaya çıkan anlaşmaya göre madencilik cihazlarının %18’ini satacak. Kripto madencisi 27.403 adet cihazı (38.6 milyon $ değerinde) New York Digital Investment Group’a (NYDIG) borç karşılığında devredecek.

Geçmiş rapora göre Core Scientific, NYDIG’den Ekim 2020 tarihinde tehçizat satın almak için 77 milyon $ değerinde kredi aldı. Ancak batık şirket 2022 yılının son çeyreğinde ödemesi gereken borcu karşılayamadı.

İflas eden kripto madencisinin Aralık 2022 itibariyle 153.000 adet makinesi bulunuyor. Satış anlaşması mahkeme hakimi tarafından henüz onay almadı.

Core Scientific’in borcunu kapatmak için bir girişimi daha bulunuyor. Madencilik şirketi, bilançosunu düzeltmek için bir yatırım bankasından 70 milyon $ borç almayı kabul etti.

2022 Yılı Kripto Madencileri İçin Kabus Gibi Geçti!

Geçtiğimiz yıl kripto madencileri tarihlerinin en zor günlerini yaşadı. Daha önce ayı piyasaları yaşansa da artan enerji maliyetleri kârlılığı büyük ölçüde azalttı. Bunun üzerine faiz oranlarının yükselişi de eklenince bir çok şirket finansman krizine girdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları