coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerİflas Sürecindeki Kripto Para Şirketinden İyi Haber: Müşteriler Paralarını Geri Alabilecek!

İflas Sürecindeki Kripto Para Şirketinden İyi Haber: Müşteriler Paralarını Geri Alabilecek!

Terra (LUNA) krizinden dolayı iflas eden kripto para şirketlerinden birinde müşterilere mahkemeden iade müjdesi geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

New Jersey’deki bir iflas hakimi, saklama cüzdanlarında fon tutan BlockFi müşterilerine yaklaşık 300 milyon dolar iade edilebileceğine karar verdi. Karar, sorunlu kripto para kredi kuruluşu için iflas işlemleri devam ederken geldi.

Yargıç Michael Kaplan, bu cüzdanlarda tutulan varlıkların iflas masasına değil müşterilere ait olduğunu söyledi. Müşterilerin fonlarının kontrolünü BlockFi’a bırakmadıklarını ve şirketin sadece bir emanetçi olarak hareket ettiğini belirtti.

Müşteriler BlockFi Üzerindeki Kripto Paralarını Geri Alabilecek Olsa da Kazandıkları Faizleri Elde Edemeyecekler

Karar, şirketin iflasının bir sonucu olarak fonlarını kaybedeceklerinden endişe eden BlockFi müşterileri için bir zafer olarak nitelendirildi. Ancak bu tam bir zafer değil. Yargıç ayrıca BlockFi’ın, müşterilerin şirketin faiz getiren hesaplarından çekmeye çalıştığı 375 milyon dolarlık bir başka fonu geri ödeyemeyeceğine karar verdi. Bu fonlar artık iflas masasının bir parçası.

İlgili Haber
Elon Musk Twitter CEO'luğunu Bırakıyor! Dogecoin Fiyatı Tepki Verdi, İşte Detaylar!

Karar, BlockFi için iflas sürecinin ilerlediğinin bir işareti. Şirket, TerraUSD stablecoin’in çöküşünden ağır darbe aldıktan sonra Temmuz 2022’de iflas başvurusunda bulunmuştu.

İflas sürecinin tamamlanmasının birkaç ay sürmesi bekleniyor. Bu arada, BlockFi faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Şirket, müşterilere ve alacaklılara karşı yükümlülüklerini hala yerine getirebildiğini söyledi.

Karar BlockFi müşterileri için olumlu bir gelişme. Bu, kaybettikleri her şeyi geri alamayacak olsalar bile, fonlarının bir kısmını geri alabilecekleri anlamına geliyor. Karar aynı zamanda BlockFi için iflas sürecinin ilerlediğinin de bir işareti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail