HaberlerKripto Para

İflasın Eşiğinde Olan Kripto Para Şirketi İçin Kötü Haber: Kredi Teminatları Likide Edildi!

İflasın eşiğinde olan kripto para fonunun kredi teminatlarının likide edildiği BlockFi şirketi tarafından açıklandı.

Financial Times’ın haberine göre BlockFi, Singapur merkezli kripto para hedge fonu Three Arrows’tan (3AC) aldığı kredinin teminatını likide eden şirketler arasına katıldı.

BlockFi, Kripto Para Fonu Three Arrows Capital’ın Kredi Teminatlarını Tasfiye Etti

Daha önce yapılan açıklamada tasfiyenin en az 400 milyon dolar tutarında olduğu ve 3AC’nin potansiyel iflasla karşı karşıya olduğu bildirilmişti.

Financial Times’a göre şirket, BlockFi’den Bitcoin ödünç almış ancak bu krediye ilişkin marjin çağrısını karşılayamamıştı.

İlgili Haber
Kripto Para Yatırımcılarının Ahını Alan Fon, İflasın Eşiğinde: İşte Kritik Fiyat!

BlockFi CEO’su Zac Prince, Twitter üzerinden konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, herhangi bir taraf ismi vermese de Three Arrows Capital’den bahsediyor gibiydi:

“BlockFi, son zamanlarda aşırı teminatlı bir marj kredisi üzerindeki yükümlülüklerini yerine getiremeyen büyük bir müşterimiz hakkında en iyi ticari değerlendirmemizi uyguladığımızı teyit edebilir. Krediyle ilgili tüm teminatları tamamen tasfiye ettik veya riskten koruduk.

Bu müşteriye karşı harekete geçen ilk şirketlerden biri olduğumuzu düşünüyoruz.”

Prince ayrıca şirketinin “piyasa stresi dönemlerinde” ayakta kalabilmek için “ihtiyatlı ve proaktif risk yönetimi” ile hareket etmesi gerektiğini savundu.

Şirket CEO’su buna ek olarak hiçbir diğer müşteri fonunun olaydan etkilenmediğini bildirdi:

“BlockFi, geçtiğimiz beş yıl boyunca her türlü piyasa koşuluyla mücadele etti. Bu mevcut piyasa dalgalanması dönemi boyunca BlockFi, hizmet şartlarımıza uygun olarak tüm para çekme taleplerini yerine getirmeye devam etmektedir.”

Kripto piyasasındaki son düşüş ile birlikte bazı sektör şirketleri özellikle personel sayısında küçülmeye gidiyor.

İlgili Haber
Three Arrows Capital Hakkında Şoke Eden Yeni İddia: Başkalarının Fonlarını Kullandılar!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu