EthereumHaberler

Kripto Para Yatırımcılarının Ahını Alan Fon, İflasın Eşiğinde: İşte Kritik Fiyat!

Yaptıkları şaibeli yatırımlar ve özellikle Twitter üzerindeki yorumları ile tanınan Three Arrows Capital, resmen iflas edebilir!

Kripto para sektörünün en çok tanınan ve saygı duyulan fonlarından olan Three Arrows Capital‘in başı bu sefer büyük belada.

LUNA olaylarında az yara alarak yollarına devam eden ve daha önceki sert düşüşlerde inanılmaz kazançlar elde eden ekip, şimdi ise tasfiye olmaya çok yaklaştı.

İlgili Haber
Three Arrow Capital 14.000 Ethereum (ETH) Daha Satın Aldı!

Su Zhu Korkuyu Hissetti

Su Zhu, kendisi ve fonun tasfiye olacağı iddiaları sonrasında bir açıklamada bulunarak “ilgili taraflarla bu konuda iletişim halindeyiz” cümlesini kullandı. Bu olayı çözmek için uğraştıklarını vurgulayan Zhu, resmen durumu kabul etmiş oldu.

Bu tweet ve kabul ediş ise aslında her şeyin on-chain şekilde açık edilmesinden sonra geldi.

Onchain Wizard isimli bir Twitter kullanıcısı, 3AC’ye ait olan bir cüzdanın 223.000 ETH’lik borç pozisyonu tasfiye olmasın diye inanılmaz şekilde AAVE ödemesi yaptığına dikkat çekti.

264 milyona karşı 198 milyon dolarlık kredi çekilen bu işlemde %85’lik tasfiye oranı var. Bu da ETH fiyatının 1.042 dolara kadar çekilmesi ile bütün fonların likidasyon yaşaması anlamına geliyor.

Ethereum fiyatı son 24 saat içerisinde %15 düşüş yaşadı ve an itibarıyla 1.020 dolardan işlem görmekte. Bu durum, kesinlikle çok büyük bir risk teşkil etmekte.

3AC’nin likidasyon yaşaması ile büyük bir likidasyon zinciri başlayabilir ve fiyat 1.000 doların altına sert bir iniş gerçekleştirebilir. 3AC kesinlikle kripto para yatırımcıları tarafından sevilen bir fon olarak görülmüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu