AnalizBitcoin

İki Önemli Analistten Bitcoin (BTC) Tahmini

Halving yarılanmasının Bitcoin fiyatına etkisini değerlendiren analistler ne düşünüyor?

Tom Lee’den Bitcoin (BTC) ile ilgili yükseliş yönlü tahmin geldi. Çok kısa bir zamanda çok da hafife alınmayacak bir düşüşe sahne olan Bitcoin fiyatının yükseliş tahmininde bulunan Lee, halvingin BTC fiyatına büyük oranda olumlu katkı sağlayacağından emin konuştu.

Bitcoin’le ilgili isabetli tahminleriyle tanınan Lee, Bitcoin yarılanması ve ABD’de yaklaşan seçimlerin de BTC fiyatlarını büyük oranda etkileyeceği görüşünde. Özellikle yarılanma sonrası arz yarıya inecek ve arz talep dengesi doğal olarak değişecek.

İsabetli kararlarıyla tanınan bir diğer analist PlanB ise daha önceki tahmini olan “2021’e kadar Bitcoin fiyatı 50 ila 100 bin dolar seviyesini görebilir.” yorumunu bazı verilere dayandırdı. Öyle ki ünlü analist, Bitcoin grafiğindeki teknik göstergelere dayanarak yakın zamanda gerçekleşmesi beklenen Bitcoin yarılanmasının madencilik faaliyetlerini ciddi oranda kötü yönlü etkileyebileceğini düşünüyor. Söz konusu senaryo gerçekleşirse madencilik faaliyetlerinin sekteye uğraması sonucu Bitcoin onay süreleri artacağı için ağdaki güvenlik azalacak ve BTC ağı risk altına girecek.

Konu ile ilgili anket açan ünlü analist, eğer bu risk gerçekleşmezse Bitcoin’de o zaman rekor seviyelerin gerçekleşeceğini düşünüyor. Ayrıca ankete göre yüzde 50’den fazla katılımcı herhangi bir risk olmadığını düşünüyor. Bu da PlanB’nin 50 bin ila 100 bin dolarlık BTC tahminini güçlendiriyor.

Ayrıca ünlü Türk analistlerinden Selcoin’in Bitcoin yarılanması ile ilgili düşüncelerini de aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz:

İlgili Haber
Ünlü Türk Analistten Bitcoin Halving Öncesi Son Hareket Değerlendirmesi
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu