Ana SayfaHaberlerİlk 10 Kripto Para Arasında Yer Alan Bu Altcoin'e Dava Açıldı!

İlk 10 Kripto Para Arasında Yer Alan Bu Altcoin’e Dava Açıldı!

Takip et

Lider kripto para birimi Bitcoin’den (BTC) sonra en büyük 10 kripto para birimi arasında yer alan Solana (SOL) toplu davayla karşı karşıya.

Geçtiğimiz hafta Kaliforniya federal mahkemesinde açılan toplu davada Solana Labs, Solana Vakfı ve Solana kurucusu Anatoly Yakovenko, Solana’nın menkul kıymet olduğu ve bu bağlamda da SOL‘dan yasadışı kar elde etmekle suçlandı.

Söz konusu dava Kaliforniya’da ikamet eden ve SOL‘u 2021 yazının sonlarında satın aldığını söyleyen Mark Young tarafından dosyalandı.

Solana Labs ve vakıf dışında davada, kripto VC devi Multicoin Capital, Multicoin’den Kyle Samani ve FalconX şirketi de yer alıyor.

Şikayetçi Young, SOL tokenini önceden içeriden alınan bilgilerle perakende yatırımcıların zararına olarak başka kişi ve kurumlara daha ucuz fiyata satıldığını iddia ediyor.

“SOL’un oluşturulma ve satılma şekline göre SOL tokeni SEC’e kayıt edilemsi gereken bir menkul kıymettir. Ancak kayıtlı değildir.

Solana SOL tokeninin reklamını yaptı ve SOL’a yatırım yapan yatırımcılar büyük zararlar etti.

Bu zararların nedeni ise SOL tokeninin önceden başka kişi ve kurumlara daha ucuz fiyattan satılmasıdır.”

Dosyada ayrıca, Solana ekosistemine büyük yatırımlar yapan kripto risk sermayesi şirketi olan Multicoin’in de SOL tokenini tanıttığını ve perakende yatırımcılara milyonlarca dolar SOL tokeni satıldığını iddia edildi.

Hatırlanacağı üzere SOL davasının şikayetçisi Mark Young’ın hukuk firması Roche Freedman da Terra-LUNA çöküşü sonrasında yatırımcıları yanılttığı iddiasıyla Binance.US’a dava açmıştı.

İlgili Haber
ABD'de Binance'e LUNA ve UST Davası Açıldı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları