Altcoin

İnanılmaz Ama Gerçek: Bu Coin 24 Saatte Yüzde 419 Değer Kazandı!

24 saat önce 100 TL yatırdığınız bir kripto paranın size 1 gün sonra 519 TL olarak geri dönmesine ne dersiniz? Bu mümkün mü?

Biliyoruz ki kripto para birimleri zaman zaman yatırımcılarının ilgisini çekerken, %20’lik yükselişler bile Bitcoin ve diğer popüler altcoinler için “çok büyük yükselişler” olarak nitelendiriliyor. Ancak bir gerçek var ki o da büyük yükselişlerin bir anda olduğu ve her zaman popüler kripto paralarda değil, zaman zaman adı sanı bilinmeyen kripto para birimlerinin de yükselişler gösterdiği gerçeği.

Advanced Internet Blocks (AIB) adlı bir kripto para birimi bugün 24 saat içerisinde beklenmedik bir performan gösterdi ve tüm kripto para liste grafiklerinde zirve üzerine zirve yaptı. %419 oranında değer kazanan AIB, 1 gün önce 1.000 dolar yatıran yatırımcısına tam 5.000 dolardan fazla olarak geri dönmüş oldu.

Neden Yükseldi?

Bu kadar büyük yükseliş daha önce kripto para piyasalarında pek görülmüş bir şey değil. Ancak buna benzer yükselişler zaman zaman adı sanı bilinmeyen kripto para birimlerinde yaşanabiliyor. Bazen şirketlerin yatırım alması, bazen ise balinaların eylemleri neticesinde beklenmedik bu tür yükselişler görülmesi normal ancak istisna olarak kabul görüyor.

Bu gibi coinlerin tahtası çok sığ olduğu için yani alım satım yapan kişi sayısı az olduğu için bazen ufacık miktarlarla bile çok ciddi yükselişler görmek mümkün olabiliyor. Bu yükselişlere aldanıp mal yükseldikten sonra yatırım yapan birçok yatırımcı bu coinlerden zarar ediyor. Bu sebeple böylesine yükselmiş olan coinlere yatırım yapmak son derece riskli olabileceği için kaybedileceği zaman sorun olmayacak ufak miktarlar ile yatırım yapmak en doğrusu olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu