HaberlerKripto Para

İngiliz Devi HSBC’den Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralara Yasak Geldi!

Bitcoin yasaklamaları yine gündemde...

Bitcoin’e olan ilginin her geçen artmasını kabullenemeyen İngiliz bankaları yine gündemde.

9 Ocak tarihinde yayınlanan habere göre, İngiltere’nin en büyük bankalarından biri olan HSBC, müşterilerinin kripto para borsalarından ve dijital cüzdanlarından banka hesaplarına gelen ödemelerini artık kabul etmeyecek.

İngiltere’nin diğer önde gelen bankaları dijital cüzdanlardan cari hesaplara transferleri kabul ederken, müşterilerinin kredi kartları ile Bitcoin satın almalarına müsaade etmiyor.

İngiltere’deki bankacılık devlerinin kripto karşıtlığı uzun süredir devam ediyor. Özelikle kripto paraların, kara para aklama ve vergi kaçakçılığına konu olması, bankaları bu piyasadan uzaklaştırıyor.  Ancak yakın zamanda açıklanan FinCEN belgelerine göre, HSBC ve diğer büyük bankalar, fiat para birimlerinde 2 trilyon doların üzerinde para aklanmasına yardımcı oldu.

Öte yandan konuyla ilgili twit atan CNBC sunucusu Ran Neuner, bu yasaklamaların bankaların sonunu getireceğini ifade etti.

Bakıldığı zaman fiat para birimleriyle para aklamanın zaten çığır açtığı günümüzde, kripto paraların bu suçlamalarla yasaklaması aslında çok da “doğru” bir yaklaşım değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu