Kripto HaberleriBitcoinİngiliz Hukuk Şirketi Gunnercooke Bitcoin ve Ethereum İle Ödeme Kabul Etmeye Başladı!

İngiliz Hukuk Şirketi Gunnercooke Bitcoin ve Ethereum İle Ödeme Kabul Etmeye Başladı!

Takip et

Birleşik Krallıklı hukuk şirketi Gunnercooke, hukuki hizmetler için Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) kabul edeceğini açıkladı.

Şirket bugün yaptığı açıklamasında, İngiltere Finansal Yürütme Kurulu’nda kayıtlı kripto para borsası Coinpass ile  ödemelerin gerçekleşmesine aracılık etmesi için anlaştığını duyurdu.

Şirkette İlk Ödeme Ethereum İle Gerçekleşti

Gunnercooke, yaptığı açıklamasında halihazırda bir müşterisinin verilen hizmet karşılığında Ethereum ile ödeme yaptığını duyurdu.

Şirkette finansal hizmetler ve fintech ortağı James Burnie, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Kripto varlıklar ile ödeme kabul etmeye başlamamız bu önemli ve büyüyen topluluğa olan bağlılığımızı ve onları anladığımızı gösterir.

Önümüzdeki on yıllık dönemde kripto paraların giderek daha yaygın bir şekilde ödeme yöntemi olarak kullanılmaya başlanacağını bekliyorum.”

Gunnercooke, yaptığı açıklamasında Birleşik Krallık’ta hukuki işlemler için ödeme olarak kripto paraları kullanan ilk büyük şirket olduklarına inandıklarını söyledi.

Geçtiğimiz yıllarda Steptoe & Johnson, Frost Brown Todd ve McLaughlin & Stern gibi çok sayıda ABD’li hukuk şirketi kripto paralar ile ödeme kabul etmeye başlamıştı.

Son dönemde giderek artan sayıda şirketin mal ve hizmet ödemelerini kripto varlıklar ile kabul etmeye başladıklarını görüyoruz. Bununla birlikte El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak ilan etmesinin ardından ülke bazında da BTC kullanımı başladı.

İlgili Haber
Twitter, Bahşiş Özelliğine Bitcoin’den Sonra Ethereum Desteğini Ekledi!

Twitter da kısa bir süre önce platform üzerinde Ethereum ile bahşiş verme uygulamasını hayata geçirmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları