Kripto HaberleriEthereumTwitter, Bahşiş Özelliğine Bitcoin’den Sonra Ethereum Desteğini Ekledi!

Twitter, Bahşiş Özelliğine Bitcoin’den Sonra Ethereum Desteğini Ekledi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıların birbirine kripto paralar ile bahşiş gönderilmesini sağlayan özelliğin kapsamına Ethereum adreslerinin de alındığını duyurdu.

Daha önce bu özellik yalnızca Bitcoin adresleri ile çalışıyordu.

Twitter Bundan Böyle Kullanıcıların Birbirlerine Bahşiş Olarak ETH Gönderebileceğini Açıkladı

Sosyal medya devi, Eylül ayında uygulamasına Bitcoin bahşişleri özelliğini eklemişti. Kullanıcılar bundan böyle Ethereum cüzdanlarını kullanarak birbirlerine ETH bahşişi gönderebilecek. Özelliğin yalnızca mobil uygulamada çalıştığını da hatırlatalım.

Twitter’ın bu hamlesi, şirketin ETH ekosistemini giderek daha fazla keşfetmesinin ardından geldi. Twitter, geçtiğimiz ay platformda “Twitter Blue” adında ücretli bir NFT doğrulama uygulamasını hayata geçirmişti. Bununla birlikte Ethereum cüzdan desteği ise, şirketin bahşiş politikasını kabul etmeleri şartıyla, ücret ödeyen ya da ödemeyen tüm kullanıcılara açılacak.

Konuyla ilgili konuşan Twitter sözcüsü, yeni özelliğin Ethereum Name Service (ENS) isimli domain adı hizmetini kapsamayacağını bildirdi.

Ethereum Blockchain’indeki Diğer Tokenler ve Stablecoin’lerin Desteklenip Desteklenmeyeceği Henüz Bilinmiyor

Bununla birlikte, şirketin yalnızca ETH mi kabul edeceği yoksa Ethereum Blockchain’i üzerindeki tüm ERC-20 ve stablecoin’lerin desteklenen kripto paralar arasında mı olacağı henüz netleşmiş değil.

Twitter ayrıca yaptığı açıklamasında, bahşiş özelliğinin bundan böyle Nijerya, Gana ve Hindistan bölgeleri için de açıldığını duyurdu.

İlgili Haber
Twitter, Bitcoin İle Bahşiş Özelliğini Başlatıyor!

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey’in son derece tutkulu bir Bitcoin savunucusu olduğu biliniyor. Dorsey, Bitcoin ile daha fazla ilgilenebilmek için Twitter’daki görevinden ayrılmış ve diğer şirketi olan Square’in de ismini Block olarak değiştirmişti. Dorsey, geçmişte yaptığı açıklamalarında kendisini bir gün tamamen Bitcoin’e adamak istediğini söylemişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları