Kripto HaberleriBorsaİngiliz Yetkililer FTX'in Hayır Kurumlarıyla İlişkisini Araştırıyor!

İngiliz Yetkililer FTX’in Hayır Kurumlarıyla İlişkisini Araştırıyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İngiltere ve Galler’de faaliyet gösteren hayır kurumlarını denetlemekle görevli devlet kuruluşu Charity Commission, batık kripto para borsası FTX’e bağlı kuruluş Effect Ventures Foundation hakkında bir soruşturma başlattığını duyurdu.

Charity Commission, bugün internet sitesinden yaptığı açıklamada FTX borsasının iflası nedeniyle Effect Ventures Fondation’un büyük etki altında kaldığını ve hayır kurumunun soruşturma için gönüllü işbirliği yaptığını belirtti.

Soruşturma komisyonu şu an itibariyle bir “görevi kötüye kullanma” durumuyla karşılaşmadıklarını, ancak hayır kurumunun varlıkları üzerinde FTX nedeniyle büyük bir risk olduğunu paylaştı.

Charity Commission, söz konusu hayır kurumunun “tam işbirliği” içinde olduğunu vurgulayarak soruşturmanın bitmesiyle detaylı bir rapor açıklayacağını yineledi. Yetkili kuruluş, FTX iflasının ardından ilk araştırma adımını 19 Aralık tarihinde attı.

FTX Paraları Nereye Aktardı?

Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkan belgelere göre FTX, iflastan önce çeşitli hayır kurumlarına ve siyasi kampanyalara büyük miktarda para aktardı. Söz konusu kuruluşların büyük kısmı FTX’ten gelen parayı iade edeceğini açıkladı.

Ancak hayır kuruluşlarına devlet tarafından bir yaptırım uygulanıp uygulanmayacağı henüz netlik kazanmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları