Kripto HaberleriHaberlerİngiltere Banka Yöneticileri, Müşterilerinin Kripto Paralara Geçişini Kısıtladıklarını Kabul Etti

İngiltere Banka Yöneticileri, Müşterilerinin Kripto Paralara Geçişini Kısıtladıklarını Kabul Etti

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İngiltere’deki banka patronlarının, dolandırıcılık ve dalgalanma endişeleri nedeniyle müşterilerin kripto para varlıklarına geçişini engellediği bugün parlamento üyelerine bildirildi.

Sosyal medya ve teknoloji platformları önemli bir dolandırıcılık kaynağı olarak gösterildi, ancak yöneticiler Hazine Seçim Komitesi’ne yeni düzenlemelerin güveni artırabileceğini söyledi.

İngiltere Banka Temsilcileri, Müşterilerinin Kripto Para Varlıklarına Geçişini Engellediklerini Kabul Etti

NatWest Group’un CEO’su Alison Rose, Avam Kamarası komitesine verdiği demeçte, “Kripto konusunda bir banka olarak oldukça sert bir tavır aldık” dedi ve ekledi: “Platformun volatilitesi ve istikrarsızlığı nedeniyle bireysel ve servet müşterilerinin kripto varlıklarına geçişini engelliyoruz.”

Rose, “Biz olaya dolandırıcılık perspektifinden bakıyoruz. Bunun müşteriler için hayal kırıklığına neden olabileceğini biliyoruz çünkü yatırım yapmak isteyebilirler, bu onların parası, ancak önemli bir dolandırıcılık olduğunu kanıtlarsak onları engelliyoruz.” diye ekledi.

Rose, mağdur olan müşterilerin %60’ında dolandırıcılığın sosyal medya veya teknoloji platformlarından kaynaklandığını gösteren istatistiklere atıfta bulunarak, “Bunu kökten durdurmamız gerekiyor” dedi.

İlgili Haber
İngiltere Merkez Bankası Uyardı: Çok Geç Olmadan...!

Komite tarafından sorgulanan diğer yöneticiler de kripto konusunda şüpheciydi, ancak geçen hafta İngiltere Hazinesi tarafından sektör için önerilen yeni kurallarda umut olduğunu belirttiler.

Lloyds Bank CEO’su Charlie Nunn, “Düzenlemeyi ve düzenleyicilerin kripto düzenlemesine bakışını çok destekliyoruz, odak noktamız her zaman bu bağlamda müşteri kazanımlarına yönelik olacaktır” dedi ve ekledi:

“Lloyds Banking Group’un Bitcoin ve kripto para birimlerini teşvik etmek isteyeceğini sanmıyorum, ancak müşterilerimiz kripto para birimlerine para yatırmayı seçerse, bunun olabildiğince güvenli olduğundan emin olmak istiyoruz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları