HaberlerKripto ParaSAND

İngiltere Hükümeti, Piyasa Optimizasyonu İçin Kripto Para Teknolojisini Kullanacak! İşte Detaylar

İngiltere Hükümeti, finans piyasalarının optimizasyonu için kripto para teknolojisini deneyeceklerini açıkladı.

Birleşik Krallık, küresel bir “kripto para merkezi” olma yolundaki çabalarının bir parçası olarak, hisse senetleri ile tahvillerin alım satımı ve takası gibi geleneksel piyasa faaliyetleri için Blockchain teknolojisini uygulamaya koymaya hazırlanıyor.

Reuters’in tarafından bildirildiği üzere, 7 Haziran Salı günü ülkenin Maliye Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Mali Hizmetler Genel Müdürü Gwyneth Nurse, kripto varlıklarının temelini oluşturan teknoloji olan dağıtık defter teknolojisinin (DLT) kullanılmasının, bakanlığın mali piyasaların altyapısını daha yaratıcı ve kullanıcı dostu hale getirme çabaları için önemli bir öncelik olduğunu söyledi.

Nurse’e göre, Birleşik Krallık önümüzdeki yıl finansal piyasa altyapısı içinde DLT girişimlerini test etmek için bir “sandbox” inşa etmeyi planlıyor.

Bu, Birleşik Krallık yetkililerinin fintech şirketlerini geliştirmek amacıyla başlattığı bir model olacak. Sandbox’lar, gerçek müşterileri içeren girişimler için kullanılan bir test ortamı görevi görecek.

Birleşik Krallık, Kripto Para Merkezi Olma Çalışmalarını Hızlandıracak

Hisse senetleri, tahviller ve diğer varlıkların alım satımı finansal piyasalarda genellikle üç ayrı süreç gerektirir: alım satım, takas ve ödeme.

Bu aktivitelerin üçü de birbirinden tamamen ayrıdır. Bakanlığın adımıyla birlikte, Blockchain teknolojisi olan DLT’nin kullanımı sonrasında bu durum değişerek tahvil veya hisse senedi gibi finansal araçların günler veya haftalar yerine birkaç saat içinde piyasaya sürülmesine imkan tanıyabilir.

Nurse konuyla ilgili olarak Londra’da düzenlenen yıllık IDX türevleri konferansında bilgi verdi:

“Hükümet ayrıca ticaret ve ödemelerin nasıl bir araya getirilebileceğini de test etmek isteyebilir.”

Yetkili isim, sözlerine şunları ekledi:

“Sandbox sayesinde yeni regülasyonun en iyi kullanım alanları test edilecek ve piyasa kullanıcılarının faydalanması için kalıcı çözümlere imkan verilecek.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu