Kripto Para

İngiltere Kripto Para Düzenlemelerini Önümüzdeki Haftalarda Açıklayacak: Beklentiler Ne?

Birleşik Krallık'ın önümüzdeki haftalarda kripto para düzenlemesini açıklaması bekleniyor. Mevcut bilgiler neler?

Birleşik Krallık Maliye Bakanlığı, önümüzdeki haftalarda kripto para birimleri için yeni bir düzenleyici çerçeve açıklayacak. Yeni düzenlemelerin stablecoinlere odaklı olması bekleniyor.

İngiltere’deki Düzenlemelerin Kripto Para Dostu Olacağı Düşünülüyor

Bununla birlikte konuyla ilgili kaynaklara göre yeni düzenlemeler kripto para dostu olacak ve mevcut durumda belirsiz olan kurallara netlik kazandıracak. Raporlara göre, Hazine yetkilileri, Gemini borsası da dahil olmak üzere kripto firmaları ve ticaret gruplarına danışarak kripto piyasası hakkında bilgi edinmeye istekli olduklarını gösterdiler.

İlgili Haber
İngiltere Merkez Bankası'ndan Bitcoin ve Kripto Paralara Şartlı Destek!

Gemini’ın ABD dolarına endeksli bir stablecoini bulunuyor. Stablecoin kullanımı genel kripto piyasasının genişlemesiyle paralel olacak şekilde artış gösterdi. Küresel çapta en büyük stablecoin olan Tether’ın piyasa değeri iki yıl öncesine göre 76 milyar dolar yükseliş yaşayarak 80 milyar dolara yükseldi.

Stablecoinlerin bu kadar popüler olmasına rağmen bazı ülke yetkilileri bu coinleri destekleyecek yeterli miktarda itibari para birimi rezervinin bulunmadığını iddia etti ve bu kripto paraların kara para aklama ve diğer illegal aktivitelerde kullanıldığı söyledi.

Birleşik Krallık Biden Yönetiminin İzinden Gidiyor

İngiltere Merkez Bankası, yetkililere yaptığı çağrısında kripto paraların finansal stabiliteye olan risklerini en aza indirmelerini istemişti. İngiltere Merkez Bankası başkan yardımcısı bankalardan ve yatırım şirketlerinden farklı kripto piyasalarına olan ilgi sonrasında çok sayıda banka CEO’suna mektup yazmıştı.

Bu gelişmeler ABD başkanı Joe Biden’ın çok sayıda federal ajansa kripto regülasyonunu araştırmaları için görev vermesinin ardından yaşandı. Beyaz Saray Ulusal Ekonomik Konseyi başkanı Brian Deese ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, yeni yürütme emrinin “hem kripto para birimleri hem de gelecekte bir ABD Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) için yönetimin politika önceliklerini belirlediğini” söylemişti.

Hükümet, bir merkez bankası dijital para birimini (CBDC) araştırmak için Massachusetts Institute of Technology’nin yardımına başvurmuş olsa da, kripto endüstrisinden pek çok kişi, Birleşik Krallık’ta ABD’dekine benzer bir koordinasyon eksikliğinden yakınıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu