HaberlerKripto Para

İngiltere Kripto Reklamlarını Mercek Altına Aldı!

Arsenal futbol kulübü tokenının, reklam kurallarını ihlal ettiği belirtildi.

İngiltere Reklam Standartları Kurumu (ASA), Arsenal’in taraftar tokenı hakkında konuştu ve söz konusu tokenın reklam kurallarını ihlal ettiğini söyledi.

Arsenal futbol kulübünün web sitesinde ve Facebook sayfasında tartışma konusu olan AFC jetonu, ASA’nın da merceğine takıldı. Özellikle son haftalarda kripto reklamları hakkında konuşan ve bu ayın başlarında vatandaşlara bir uyarı yayınlayan ASA, İngiliz futbol kulübü Arsenal’in reklam kurallarını çiğnediğini söyledi. İhlallerin kulübün resmi web sitesinde ve Meta sayfasında yer alan bir gönderiyle alakalı olduğu belirtildi.

ASA’nın belirttiğine göre İngiliz futbol kulübü, taraftarlara yönelik bir tokenı tanıtarak reklam kurallarını çiğnemiş oldu. Çünkü reklamlarda söz konusu tokenın yatırım risklerinden bahsedilmiyordu. Oysa ASA’ya göre bu tür taraftar jetonlarının başlı başına birer “kripto varlık” olduğu açıkça belirtilmesi gerekiyor.

İngiltere, kripto para birimi ve ülkedeki ilgili reklamlar konusunda çok hassas davranıyor. Bundan bir hafta önce de yedi kripto reklamı yasaklandı ve kripto para reklamları hakkında kırmızı alarm verildi.

Taraftar Tokenler Çok Rağbet Görüyor!

Spor sektörü çok uzun zamandır kripto varlıkların gözde alanı haline geldi. Taraftar jetonları futbol kulüplerine şimdiden milyonlar kazandırdı bile.

İngiltere Premier Ligi, NBA ve MLS, kripto para birimlerini kendi markalarında çalıştırmaya çalıştılar. Barcelona’dan Juventus’a kadar birçok futbol kulübü de jetonlarını yayınladı. Bunların çoğu spor odaklı kripto platformu Socios aracılığıyla piyasaya sürüldü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu