fbpx
BlockchainHaberler

İngiltere Merkez Bankası Blockchain Sistemini Test Edecek

Nexo

İngiltere Merkez Bankası, blockchain teknolojisinin nasıl çalıştığını ve beraberinde nasıl zorluklar getirdiğini test edecek olduklarını doğruladı. Kripto paralar ve blockchain teknolojisi ile ilgili olarak sürekli yeni açıklamalar yapması ile İngiliz vatandaşlarını sevindiren banka, blockchain teknolojisinin çalışma durumunu ve varsa sorunlarını saptayabilecek olduklarını, bunu gerçek zamanlı uygulayacaklarını açıkladı.

Bankanın aldığı bu karar sonrasında dünyada sadece Birleşik Devletler Ulusal Rezerv Bankası tarafından test edilen bu tür sistemlerin bir de Birleşik Krallık Merkez Bankası tarafından test edilecek olması ”umutlandıran” gelişmelerden birisi oldu.

Test Edecekler

İngiltere Merkez Bankası, blockchain teknolojisinin en üst düzeyde deneyecek olduklarının mesajını verirken, sistemin işleyişi, tarzı ve sorunlarının tek tek belirlenecek olduğunun sinyallerini verdi. İngiltere Merkez Bankası’nın deneyecek olduğu blockchain teknolojisi sonucunda gelecek yıllarda aktif olarak bu teknolojinin kullanılabilecek olduğu tahmin edilmekte. Türkiye ve diğer ülkelerinde bu tür teknolojileri denemesi ve test etmesi büyük bir yoğunluğun giderilmesine ve gelecekte daha rahat işleyişe yol açabilir.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı