Kripto HaberleriBlockchainİngiltere Merkez Bankası Blockchain Sistemini Test Edecek

İngiltere Merkez Bankası Blockchain Sistemini Test Edecek

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İngiltere Merkez Bankası, blockchain teknolojisinin nasıl çalıştığını ve beraberinde nasıl zorluklar getirdiğini test edecek olduklarını doğruladı. Kripto paralar ve blockchain teknolojisi ile ilgili olarak sürekli yeni açıklamalar yapması ile İngiliz vatandaşlarını sevindiren banka, blockchain teknolojisinin çalışma durumunu ve varsa sorunlarını saptayabilecek olduklarını, bunu gerçek zamanlı uygulayacaklarını açıkladı.

Bankanın aldığı bu karar sonrasında dünyada sadece Birleşik Devletler Ulusal Rezerv Bankası tarafından test edilen bu tür sistemlerin bir de Birleşik Krallık Merkez Bankası tarafından test edilecek olması ”umutlandıran” gelişmelerden birisi oldu.

Test Edecekler

İngiltere Merkez Bankası, blockchain teknolojisinin en üst düzeyde deneyecek olduklarının mesajını verirken, sistemin işleyişi, tarzı ve sorunlarının tek tek belirlenecek olduğunun sinyallerini verdi. İngiltere Merkez Bankası’nın deneyecek olduğu blockchain teknolojisi sonucunda gelecek yıllarda aktif olarak bu teknolojinin kullanılabilecek olduğu tahmin edilmekte. Türkiye ve diğer ülkelerinde bu tür teknolojileri denemesi ve test etmesi büyük bir yoğunluğun giderilmesine ve gelecekte daha rahat işleyişe yol açabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları