blank
BitcoinEthereumHaberlerXRP

İngiltere: “Ripple (XRP) Menkul Kıymet Değil, Bitcoin ve Ethereum’la Aynı Kategoride”

İngiltere'den "XRP menkul kıymet değildir" açıklaması geldi.

SEC tarafından Ripple‘a açılan dava sonrası ardı ardına gelen delist haberleriyle 0.18$ seviyelerine kadar düşen XRP‘ye İngiltere’den iyi haber geldi.

Bildiğiniz üzere SEC’in Ripple’a açtığı davanın ana konusu, XRP’nin menkul kıymet olarak nitelendirilip nitelendirilemeyeceğine ilişkin.

SEC’in iddiası; XRP bir menkul kıymettir ve 2013 yılında Ripple şirketi izinsiz XRP dağıtarak “kayıtsız menkul kıymet” satışı yapmış ve kuralları ihlal etmiştir.” şeklindedir.

İngiltere hükümeti hazinesi kripto para birimleri ve stabilcoinler hakkında yapılması planan düzenlemelere yaklaşımını anlatan bir rapor yayınlayarak, katılımcılardan görüşlerini aktarmasını istediği bir çağrı yaptı.

İlgili Haber  İngiltere Stabilcoinlere Yönelik Yasayı Tartışıyor! Devletler İçin Nasıl Riskleri Var?

Bu raporun detaylarında XRP yatırımcısını sevindirecek detaylar ortaya çıktı. Rapora göre XRP, Ethereum ve Bitcoin gibi “değişim aracı olarak kullanılan jetonlar” olarak nitelendirildi.

İngiltere’nin mali yönetim otoritesi FCA’nın 2019 yılında yayınladığı bir belgeye atıf yapan rapora göre “takas jetonları (yani BTC, ETH ve XRP)” düzenlenmemiş bir kategoriye giriyor. Yani e-para ve menkul kıymet jetonları sınıfından değiller.

FCA 2019 yılında dijital varlıkların sınıflandırılma kriterlerine ilişkin bir belge yayınlamıştı. Bu belge Ripple kanadından da olumlu karşılanmış ve belgeye göre XRP bir değişim aracı olarak sınıflandırılmalı açıklamaları gelmişti.

İngiltere Hazinesinin Resmi Yazısını aşağıda linkten inceleyebilirsiniz.

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/950206/HM_Treasury_Cryptoasset_and_Stablecoin_consultation.pdf

Ripple’ın FCA belgesine yönelik 2019 tarihli açıklamasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://ripple.com/insights/u-k-financial-conduct-authority-provides-a-role-model-for-digital-asset-regulation/

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu