Kripto HaberleriBitcoinİngiltere'de Boris Johnson'ın Görevi Bırakması Kripto Paraları Nasıl Etkileyecek?

İngiltere’de Boris Johnson’ın Görevi Bırakması Kripto Paraları Nasıl Etkileyecek?

Takip et

BBC’nin haberine göre Boris Johnson Muhafazakar Parti liderliğinden istifa etmeye hazırlanıyor. Johnson’ın Ekim ayında da Başbakanlık görevini bırakması bekleniyor. Bu istifanın Bitcoin ve kripto paraları nasıl etkileyeceği merak ediliyor.

Time’a göre Johnson döneminde Maliye Bakanlığı yapan Rishi Sunak, Johnson’ın yerine İngiltere’nin bir sonraki başbakanı olarak favori gösteriliyor. Eğer Sunak gerçekten de İngiliz Hükümetinin lideri olursa, bu İngiltere’deki kripto ekosistemi için iyi bir haber olabilir.

Johnson’ın istifası, muhafazakâr milletvekili Chris Pincher’a yönelik cinsel saldırı iddialarının ardından hükümetten gelen toplu istifaların bir sonucu olarak yaşandı.

İlgili Haber
İngiltere Merkez Bankası, Stablecoin Yasası İçin Tarih Verdi!

Rishi Sunak İngiltere’deki Kripto Para Sektörü İçin Nasıl Bir Aday?

Rishi Sunak, Birleşik Krallık’taki kripto para ekosisteminin destekçisi olarak görülüyor. Hazine Ekonomi Müsteşarı John Glen ile birlikte Sunak, Birleşik Krallık’ı dünyanın kripto merkezi haline getirmek için bazı planlar hazırlamıştı.  Sunak’ın yönetiminde Hazine, stablecoin’lerin düzenleme altına alınmasını ve böylece Birleşik Krallık’ta tanınan bir ödeme şekli haline getirilmesini destekledi. Ayrıca Sunak, FCA liderliğindeki bir ‘CryptoSprint’ adlı girişim için de çabaladı.

Ayrıca Sunak Kraliyet Darphanesi ile bir NFT üzerinde çalışmayı planlıyordu. Sunak ayrıca DAO’lar veya merkezi olmayan özerk kuruluşlar için yasal statü oluşturulmasını da destekledi. Son zamanlarda Sunak, İngiltere Merkez Bankası’nın kripto ödeme teknolojisinin istikrarı konusundaki endişelerini reddediyordu. Sunak ayrıca gündelik ödemelerde kripto kullanımına izin veren yeni bir yasa üzerinde ilerlemeye karar vermişti.

Sunak’ın Şansölye olarak istifası, İngiltere’nin kripto hedeflerine ciddi bir darbe olarak görülüyordu. CryptoUK başkanı Ian Taylor, İngiltere’deki kripto endüstrisinin sıfır noktasına geri döndüğüne inanıyor. Ancak Sunak’ın Başbakan olarak Boris Johnson’ın yerine geçmesi halinde, Birleşik Krallık’taki kripto ekosistemi yeniden güç kazanabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları