BitcoinHaberlerKripto Para

İngiltere’de Kripto Para Yatırımını Devlete Bildirmek Zorunlu Olabilir: Yasa Tasarısı Parlamentoya Sunuldu!

Ülkede kamu görevlilerinin kripto kazançlarını ifşa etmesini mecbur kılan yasa tasarısı parlamentoya sunuldu.

Geçtiğimiz hafta İngiltere’de Demokrat Senatör Rachel May tarafından Eyalet Senatosu Kurallar Komitesi’ne bir yasa tasarısı sunuldu. Başta Bitcoin olmak üzere genel kripto piyasasındaki boşluğu kapatma adına önerilen tasarı ortaya çıkış gerekçesini İç Gelir Servisi tarafından 2014 yılında yayınlanan kripto para birimlerinin federal gelir vergisi kapsamında mülk olarak ele alınması gerektiği açıklamalarına dayandırıyor.

Eyaletteki kamu görevlilerinin yıllık 1.000 doları aşan kripto kazançlarını ifşa etmelerini zorunlu kılan tasarı, onaylanması halinde Ocak 2022’de yürürlüğe girecek.

Merkeziyetsizlik prensibiyle çalışan kripto paraları takip etmenin zorluklarının ve regülasyonların zorunlu ancak bir o kadar da zor olduğunun altını çizen Senatör, söz konusu yasanın kripto para birimlerine şeffaflık getireceğini belirtti.

Şu anda eyaletteki kamu görevlilerinin sahip olduğu kripto para miktarının net olarak bilinmediğinin belirtildiği tasarıda birkaç ay önce yaşanan Colonial Pipeline fidye yazılımı saldırısına da atıfta bulunuluyor.

İngiltere, Dijital Varlık Sektörüne Kök Söktürüyor

Bilindiği gibi İngiltere kripto paralara karşı son derece olumsuz bir tutum içerisinde. Güvenlik önlemlerini bahane ederek Binance ve Kraken kripto para borsalarına uygulanan ambargo, ülkedeki kripto para yatırımcılarına zor anlar yaşatıyor.

Geçtiğimiz ay ülkenin en büyük bankalarından birisi olan TSB, yüksek dolandırıcılık oranı vurgusuyla Binance ve Kraken borsalarına kripto para aktarımına ambargo uygulamıştı. Yine İngiltere’nin finansal düzenleyicisi FCA, Binance’in ülkede lisanssız şekilde hizmet verdiğini ve regüle edilen bütün hizmetlerini durdurması gerektiğini belirtmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
memco

asparagas haberler rothshchild ailesinin işine gelmiyor ondan bu haberler yapılıyor kağat para devri bitti zenginlerde en az bizim kadar fakir olacak dünyada


Başa dön tuşu