coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerİngiltere'de Stablecoin Tartışmaları Sürüyor: Sektör Savunucuları Düzenlemelerin Gözden Geçirilmesini İstiyor!

İngiltere’de Stablecoin Tartışmaları Sürüyor: Sektör Savunucuları Düzenlemelerin Gözden Geçirilmesini İstiyor!

İngiltere'nin önerilen Stablecoin düzenlemeleri kripto savunucuları tarafından tam anlamıyla kabul görmedi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Birleşik Krallık’taki kripto endüstrisi grupları, İngiltere Merkez Bankası (BoE) ve Mali Davranış Otoritesi (FCA) tarafından stabilcoinlerin denetlenmesi için önerilen düzenlemelerle ilgili endişelerini dile getirdi.

Bu gruplar, algılanan tutarsızlıklar nedeniyle düzenleyici planların yeniden çalışılması gerektiğini savunuyor.

İngiltere’nin Önerilen Stablecoin Düzenlemeleri Kripto Savunucuları Tarafından İnceleniyor

Kasım ayında hem BoE hem de FCA, itibari para birimlerinin veya diğer istikrarlı varlıkların değerine sabitlenmiş kripto para birimlerini düzenlemeye yönelik planlarını özetleyen tartışma belgeleri yayınladı.

Tekliflerin bazı yönleri iyi karşılanmış olsa da, kripto savunucuları bazı unsurların yeniden gözden geçirilmesi gerektiğine inanıyor.

FCA, fiat referanslı sabit paraların ihracı ve saklanmasının yanı sıra bunların bir ödeme aracı olarak kullanılmasını düzenlemeyi planlıyor.

Öte yandan BoE, ihraççılarının iflas etmesi durumunda finansal istikrarı etkileyecek kadar yaygın bir şekilde dolaşımda olanlara atıfta bulunarak, sabit paraları içeren sistemik ödeme sistemlerini denetlemeyi amaçlıyor.

İlgili Haber  Bu Merkeziyetsiz Finans (DeFi) Platformu, 1 Milyar Dolarlık Kilitli Değere Ulaştı!

Bununla birlikte, kripto savunucuları, özellikle ihraççıların dolaşımdaki tokenleri destekleyen rezerv varlıklardan faiz kazanma kabiliyetleri konusunda, iki düzenleyici arasındaki potansiyel uyumsuzluk konusundaki endişelerini dile getirdiler.

FCA, stablecoin ihraççılarının gelirlerinin çoğunu rezerv varlıklara yatırım yaparak ve faiz kazanarak elde ettiklerini kabul ediyor.

Kendi rejimi altında, düzenlenmiş stabilcoin ihraççılarının faizden elde edilen geliri ve destek varlıklarından elde edilen getirileri elinde tutmaya devam edebileceğini öneriyor.

Buna karşılık BoE, sistemik stabilcoin ihraç edenlerin destek varlıklarını merkez bankası rezervlerinde tutmaları gerektiğini ve bunun da faiz kazanma kabiliyetlerini sınırlayacağını öne sürüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları