Kripto HaberleriHaberlerİngiltere'den Kripto Para Sektörüne Uyarı: Coinbase de Dahil 50 Dev Şirket Uyarıldı

İngiltere’den Kripto Para Sektörüne Uyarı: Coinbase de Dahil 50 Dev Şirket Uyarıldı

Takip et

İngiltere’nin reklam denetim mekanizması olarak çalışan Advertising Standard Authority (ASA), içerisinde Coinbase gibi dünyanın en büyük kripto para borsalarının da olduğu 50 kripto para şirketine karşı uyarı yayınladı.

İngiltere, Kripto Para Şirketlerini Zorluyor

ASA daha önce de çeşitli kripto para şirketlerini ve projelerini reklamları ile ilgili uyarmıştı. Şimdi ise kurumun bu negatif tutumunu sağlamlaştırdığı görülmekte.

ASA, bu tür kuruluşları, bireyleri kredi kartlarıyla dijital varlık satın almaya veya emekli maaşlarını bitcoin gibi kripto paralarla takas etmeye teşvik etmemeleri konusunda uyardı.

İngiliz makamları ve finansal düzenleyiciler, kripto para sektörüne karşı sert duruşlarıyla tanınırlar ve ASA bunu bir kere daha kanıtladı. İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey ise kısa süre önce kripto paraların içsel hiçbir değere sahip olmadığını ifade ederek buna yatırım yapanların her şeyi kaybetmeye hazır olmaları gerektiğini vurgulamıştı.

FCA’nın CEO’u Nikhil Rathi de konu hakkında yaptığı açıklamada kripto para birimlerinin çoğunlukla suç için kullanıldığını vurguladı. ASA ise 22 Mart tarihinde konu hakkında oldukça olumsuz bir görüş yayınladı. ASA, 50’den fazla kripto para şirketine bildiri yayınlayarak bunların reklam politikalarının olması gerekenin dışında olduğunu vurguladı.

İngiltere’deki kripto para reklam furyası regülatörlerin ilgisini sanılandan çok çekti ve özellikle Floki Inu gibi projelerin yanıltıcı reklamları bütün sektörü etkilemekte.

İlgili Haber
Floki Inu (FLOKI) Reklamları İngiltere'de Yasaklandı! İşte Gerekçesi
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları