Bitcoin

İngiltere’nin Eski Bakanından Kripto Para Açıklaması: Ralli Sürecek mi?

Philip Hammond, kurumların henüz sektöre tam olarak girmediğini belirtti.

Philip Hammond belki de İngiltere’nin en etkili isimlerinden birisi olarak biliniyor.

Birleşik Krallık eski Ulaştırma, Dışişleri, Maliye ve hatta Savunma Bakanlığı görevlerini yürüten Hammond, şu anda aktif olarak siyasette yer alıyor.

Hammond’ı kripto para yatırımcılarının gündemine sokan temel olay ise kendisinin Bitcoin (BTC) ve kurumlar ile ilgili yaptığı açıklamaları oldu.

Kurumlar Henüz Bitcoin Yatırımı Yapmadı

Kripto para yatırımı yaparken insanların bir tık ekstra dikkatli olması gerektiğini ifade eden Hammond, özellikle kurumsal yatırımcılarla ilgili ipucu içeren bir açıklamada bulundu.

Hammond, kurumların bu varlığı tanımasına rağmen henüz Bitcoin’e tam olarak yatırım yapmadığının altını çizdi. Hammond’a göre görülen şey şu an aslında buzdağının görünen kısmı.

Lord Hammond, bu yılın ekim ayında İngiltere merkezli bir kripto para depolama şirketi olan Copper‘a danışman olarak geçiş yaptı.

Bitcoin ve kripto para dünyasının bir parçası olan Copper, buna rağmen hala yüklü yatırım yapılmamasını tavsiye etmekte.

Hammond, birçok şirket ve kurumun sektöre girmiş olmasına rağmen bunların şu an sadece çok ufak paydalarla yatırım yaptıklarını ifade etti.

Hammond’a göre kripto para sektörüne yönelik kurumsal yatırım henüz yolun çok başında ve yatırımcılar buraya yüklü sermaye aktarımları yapmadı.

Buna rağmen ivmenin durdurulamaz olduğunu belirten Hammond, kripto paraların hızlıca popüler olmaya devam edeceğini vurguladı. Hammond’ın açıklamalarına bakılırsa önümüzdeki tarihlerde daha fazla kurum sektöre girecek gibi gözüküyor.

Hammond görev başındayken de blockchain teknolojisinin faydalarına değinmişti.

İlgili Haber
İngiltere Maliye Bakanı: İrlanda sınırındaki sorunları 'Blockchain' çözebilir
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

bireylerde para klmadı artık kupumları da soyacaklar diyor sanırım…. bu işin altında büyük projeler var.. bence bolokchain sisteminin oturması için devletler müdahale etmiyor… bu sistemin bankacılık sistyemine entegre edilmesi şart. ne şekilde olacağını bilmiyorum ama olacak…

kahramanımız bitcoine gelince sonu kaddafi ve saddam gibi olacak? kullanılıp idam edilecek 🙂


Başa dön tuşu