BitcoinHaberlerKripto Para

İnsan Kaçakçılığının Önüne Geçmek İçin CipherTrace ve ATII, Kripto Paraları Mercek Altına Alıyor!

Kripto paraların ne kadarıyla suç işlendiğini tespit etmek son derece güç olsa da CipherTrace ve ATII ortak çalışmalarının meyve vereceğini düşünüyor.

İnsan kaçaklığı sorunu 21. yüzyılda olmamıza rağmen hala gündem konularından biri olmayı sürdürürken CipherTrace, İnsan Kaçakçılığını Önleme İstihbarat Girişimi (ATII) ile ortaklaşa yaptığı çalışmayla kripto paralarla yürütülen “insan kaçakçılığı” faaliyetlerini tespit etmeyi hedefliyor.

Güçlerini birleştirdiklerini İlan eden İkili, söz konusu suçla mücadele noktasında önemli adımlar atabilir

CipherTrace yetkilileri yaptıkları açıklamayla ATII ile yürütecekleri çalışmanın son derece kapsamlı olacağını ifade etti ve ATII’ya hem danışma hem bilgilendirme konularında destek verdiklerini de sözlerine ekledi.

ABD istihbarat hizmeti görevlisi olan Pamela Clegg’in de içinde yer aldığı danışma kurulu kara parayla mücadele noktasında da ATII’yı büyük ölçüde desteklemeyi planlıyor. Ayrıca söz konusu ortaklık sayesinde ATII 700’den fazla kripto parayı ihtiva eden işlemlerin takibini kolaylaştıracak bir arayüz lisansına da sahip olacak.

Kölelik ve seks ticareti amacıyla gerçekleştirilen insan kaçakçılığı eylemleri, kaçakçılık yapanlara milyarlarca dolar para kazandırmakla kalmıyor, suçluların konuyla ilgili özel bir yasa olmamasından da sonuna kadar istifade etmelerine zemin hazırlıyor.

Bitcoin İnsan kaçakçılığı eylemleri İçin cazip bir değer

Bitcoin bu tarz eylemler için biçilmiş kaftan. Ne de olsa merkeziyetsiz olma mantığı üzerine kurulu bir platform ve KYC gereklilikleri olsa da kullanıcıların kimlikleri belli noktalarda gizli kalabiliyor. Kaldı ki kripto paralar aracılığıyla bu tarz suçların ne kadarının işlendiğini tam olarak tespit etmek de imkansız fakat yine de CipherTrace ve ATII’ın eldeki verilerden hareketle iyi bir çıkarım yapabileceği düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu