Bitcoin MadenciliğiKripto Para

Intel, Yeni Bitcoin Madenciliği Çipleri İçin Heyecan Verici Detayları Açıkladı!

Kripto para ve Bitcoin madenciliği sektörüne adım atan Intel, piyasaya süreceği yeni çiplerin detaylarını açıkladı.

Amerikalı çip üreticisi Intel, Pazartesi günü yaptığı açıklamasında Blockscale ismiyle üreteceği yeni ASIC çipleri hakkında heyecanlandıran gelişmeleri sundu.

Yeni Intel Çipi 580 GH/s Hash Oranında Çalışacak

İkinci nesil Bitcoin madenciliği çipi, 26 J/TH’deki güç verimliliğini korurken 580 GH/s gibi etkileyici bir hash oranı sunabiliyor. Buna ek olarak çipte voltaj ve sıcaklık sensörleri de bulunacak.

Piyasaya sunacağı yeni ürün ile birlikte Intel, Bitcoin madenciliği sektöründe Çinli şirketler olan Bitmain ve MicroBT’nin hegemonyasına son vermeyi hedefliyor.

Blockscale ürünü, şimdiye kadar açığa çıkartılan detaylar ile verimlilik konusunda piyasadaki diğer tüm rakiplerini geride bırakmayı başarıyor.

“Bitcoin Madenciliği Enerji Konusunda Daha Sürdürülebilir Olacak”

Yeni madencilik çipinin kullanılmaya başlanması ile birlikte Bitcoin’e enerji tüketimi nedeniyle yöneltilen eleştiriler, madencilik işlemlerinin daha sürdürülebilir hale gelmesiyle yumuşayabilir.

Intel yöneticisi Jose Rios, yaptığı açıklamasında Blockscale ürününün piyasaya sunulmasının ardından BTC madencilik ekosisteminin sürdürülebilirliğinin artacağını iddia etti.

Şirketin açıklamasına göre söz konusu ürün sayesinde enerji verimliliği konusunda ödün verilmeden daha yüksek üretim kapasitesine ulaşılabilecek.

İlgili Haber
Intel İkinci Nesil Bitcoin Madenciliği ASIC'i Tanıttı! İlgili Girişimler İklim Sorununu Çözmeye Yetebilir Mi?

Yeni Çipler 2022 Yılının Üçüncü Çeyreğinde Geliyor

Intel müşterileri, şirkete göre son derece verimli bu madencilik çipini 2022 yılının üçüncü çeyreğinden itibaren satın alabilecek.

Aralarında Hive Blockchain ve Argo Blockchain’in de bulunduğu bazı kripto para madenciliği şirketleri Intel’in yeni madencilik yongasını satın almak için halihazırda sıraya girmiş bulunuyorlar.

Bilindiği üzere BTC ve madencileri, kullandıkları Proof of Work Mekanizması nedeniyle eleştirilerin odağı haline gelmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu