BitcoinHaberlerKripto Para

Intel İkinci Nesil Bitcoin Madenciliği ASIC’i Tanıttı! İlgili Girişimler İklim Sorununu Çözmeye Yetebilir Mi?

Şirketler, bugüne kadar çokça tartışılan yeşil madencilik alanına yöneliyor.

Dün Intel, Bonanza madeni (BMZ2) olarak adlandırılan ikinci nesil Bitcoin madenciliği ASIC’i tanıttı.

Daha önce 16 Şubat’ta Intel Corporation CEO’su Patrick Gelsinger, şirketin yaklaşmakta olan kripto madencilik çipinin Bitcoin‘in çok tartışılan “iklim sorununu” çözmeye nasıl yardımcı olabileceğini açıklamıştı.

Intel’de Hızlandırılmış Bilgi İşlem Sistemleri ve Grafikleri (AXG) Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Raja M. Koduri daha önceki bir duyuruda şunları kaydetmişti:

İlgili Haber
Intel'den Yeni Bitcoin Hamlesi!

Bugün Intel olarak enerji tasarruflu hızlandırıcıların yol haritasıyla Blockchain teknolojilerinin geliştirilmesine katkıda bulunma niyetimizi ilan ediyoruz. Intel, açık ve güvenli bir Blockchain ekosistemini devreye sokacak ve teşvik edecek ve bu teknolojinin sorumlu-sürdürülebilir bir şekilde ilerlemesine yardımcı olacaktır.

Bazı Blockchainlerin muazzam miktarda bilgi işlem gücü gerektirdiğinin farkındayız. Bu da ne yazık ki muazzam miktarda enerji anlamına geliyor. Müşterilerimiz ölçeklenebilir ve sürdürülebilir çözümler istiyor. Bu yüzden çabalarımızı ölçekte en fazla enerji tasarruflu bilgi işlem teknolojilerini geliştirerek Blockchain’in tüm potansiyelini gerçekleştirmeye odaklıyoruz.

Gelişen teknolojiyi desteklemek için Intel’in Hızlandırılmış Bilgi İşlem Sistemleri ve Grafikleri iş biriminde yeni Özel İşlem Grubu kuruldu. Bu ekibin amacı, Blockchain ve diğer özel hızlandırılmış süper bilgisayar fırsatları da dahil olmak üzere müşterilerin iş yükleri için optimize edilmiş özel silikon platformları oluşturmaktır.

Yakın tarihli bir röportaj sırasında Bitcoin’in enerji konusunda kötü şöhretini değerlendiren Gelsinger, Bitcoin’deki tek bir defter girişinin, evinize neredeyse bir gün yetecek kadar enerji tükettiğini ve bunun iklim krizini tetikleyici önemli bir etken olduğunu belirtti.

Intel olarak teknolojiyi iyilik için bir güç olarak şekillendirme mottosuyla hareket ettiklerini belirten Gelsinger, Bitcoin teknolojisinin kötü amaçlar için kullanıldığında bir iklim krizine yol açacağını ancak bunun iyi bir teknoloji olmadığı anlamına gelmediğini belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu