BlockchainHaberler

Intel’den Yeni Bitcoin Hamlesi!

Intel Bitcoin madenciliğine yönelik yeni ürününü tanıtacak.

Bilgi işlem devi Intel blok zincir teknolojisine ilişkin katkılarının devam edeceğini açıkladığı bir blog gönderisi yayınladı.

Intel Corporation’da Hızlandırılmış Bilgi İşlem Sistemleri ve Grafik Grubu’nun kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdürü Raja M. Koduri tarafından kaleme alınan makalede Intel’in blok zincir teknolojisine ilişkin en son yaklaşımı anlatıldı.

Yol Haritası Anlatıldı

Intel’in blok zincir teknolojisinin geliştirme konusundaki yol haritasına ilişkin “Intel, açık ve güvenli bir blok zinciri ekosistemini devreye sokacak ve teşvik edecek ve bu teknolojiyi sorumlu ve sürdürülebilir bir şekilde geliştirmeye yardımcı olacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Blok zincir teknolojisinin çok fazla bilgi işlem gücü ve enerji gerektirdiğinin ifade edildiği makalede enerji açısından en verimli bilgi işlem teknolojilerinin geliştirilerek blok zincirin tam potansiyeline ulaşmasına odaklanıldığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Blok zincir hızlandırıcımız bu yıl içinde gönderilecek. Sürdürülebilirlik hedeflerimizi paylaşan müşterilerle doğrudan ilgileniyoruz.

Argo Blockchain, BLOCK (eski adıyla Square) ve GRIID Infrastructure, bu yaklaşan ürün için ilk müşterilerimiz arasında yer alıyor.

Intel Labs, güvenilir kriptografi karma teknikleri ve ultra düşük voltajlı devreler üzerine onlarca yıllık araştırma yürütmüştür.

Devre yeniliklerimizin, SHA-256 tabanlı madencilik (Bitcoin madenciliği) için ana akım GPU’lardan watt başına 1000 kattan daha iyi performansa sahip bir blok zinciri hızlandırıcı sunmasını bekliyoruz.

Bu ay düzenlenecek ISSCC konferansında devre yeniliklerimiz hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Bunu ve yeni gelişen teknolojiyi desteklemek için Intel’in hızlandırılmış bilgi işlem sistemleri ve grafik iş birimi içinde yeni özel hesaplama grubunu oluşturduk.

İleride, yarınımızı bugünümüzden daha iyi hale getiren enerji açısından verimli çözümler sunmak için ölçekli bilgi işlem girişimimizin teknolojilerinden yararlanmayı amaçlıyoruz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu