blank
Haberler

İran Telegram’ı Engelledi

İran hükümeti tarafından alınan bir karar sonucunda Telegram engellendi. Dünyanın kapalı ve kanlı rejimlerinden birisi olan İran’ın şimdilerde Telegram’ı engellemesinin arkasında yatan sebep ise Telegram ICO ve kripto paralara destek vermesinden dolayı olabilecek olduğu iddia edildi.

Siberbölge Yüksek Konseyi sekreteri Hassan Firouzabadi, tarafından yapılan açıklamada Telegram’ın ulusal güvenliğe bir tehdit oluşturmasının yanında ülkede siyasi olarak istenmeyen bir uygulama olduğu, bundan sonra ülke içerisinde kullanılamayacak olduğu belirtilerek, uygulamanın İran’ın ekonomik ve ulusal güvenliğini zedeleyen ve zarar görmesine sebep olabilecek olan bir etken olduğu belirtildi.

Önlemleri Yükseltti

İran, Telegram ICO’su sonrasında bazı önlemleri en üst seviyeye yükselterek ülke içerisinde aldığı kararlar ile birlikte çok daha fazla engelleme yoluna gitti. Ülke genelinde yapılan engellemeler ve problemlere İranlılar tepki göstermesine rağmen henüz bugüne kadar kapalı ve kanlı rejim tarafından olumlu adımlar atılmış değil. İran’ın Telegram’ı engellemesi Telegram ICO‘suna darbe vurulması adına alınmış bir önlem olabilecek olduğu iddia edilirken, tabii ki hükümet tarafından bununla ilgili net bilgi verilmiş değil.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu