Kripto HaberleriHaberlerİran'da Madencilerin Elektriği Kesilecek!

İran’da Madencilerin Elektriği Kesilecek!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İran, kripto para madencilerinin uyarı bile olmadan enerjilerini kesecek olan şirketlere yetki verdi. Bir süre önce kripto para madenciliğinin yasaklanması hakkında yasal kararlara imza atan İran’ın son dönemde giderek artan ekonomik büyük kriz sebebi ile kripto para madenciliği yapan vatandaşların olması ülkede enerji altyapısının daha çok kullanılmasına neden oldu.

Bugüne kadar enerji altyapısını geliştirmeyen ve eski sistemleri kullanan İran, kripto para madenciliği dolayısı ile iddialara göre bu sistemlerin çökmesinden korkuyor ve bu sistemlerin çökmesi durumunda ülkenin yaptırımlar nedeniyle bu sistemleri yenilemesinin uzunca bir süre asla mümkün olamayabilecek olduğu konuşuluyor.

İran’da alınan son karar ise kripto para madenciliği yapan kişilerin ev veya ofis her nerede kripto para madenciliği yapıyorlar ise enerjilerinin kesilmesine karar verildi. Madencilik yapanların uyarı bile olmadan direkt olarak enerjilerinin kesilecek olduğunu açıklayan elektrik dağıtım şirketleri ve devlet, bu konuda herhangi bir istisna tanımayacak olduklarını resmi olarak açıklamış oldu. Bu karar ile İran vatandaşlarının hükümete tepkisi giderek daha büyük bir yere ulaşacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları