DogecoinXRP

İşlem Ücreti En Fazla Artış Gösteren Kripto Paralar Dogecoin ve XRP Oldu!

Son bir yılda işlem ücretinde en fazla artış yaşayan altcoinlerin Dogecoin (DOGE) ve Ripple (XRP) olduğu belirlendi.

Kripto para piyasasında son bir senede çok fazla değişiklik yaşandı ve bazı temel dengelerde de oynamalar oldu.

Kısa bir süre önce yayınlanan bir rapora göre, Dogecoin’in işlem ücretleri bir yıl içerisinde %4.230 artarak oransal olarak bu alanda zirvede yer aldı.

Ethereum ise, işlem başına 52.45 ortalama ücret ile en yüksek işlem ücretine sahip olan kripto para unvanını aldı.

Dogecoin, XRP ve Blackcoin’in İşlem Ücretleri Son 12 Ayda Rekor Düzeyde Yükseldi

Geçtiğimiz yıl kripto paralar, hem değer hem de onchain verilerinde rekor düzeyde büyüme gösterdi. Bunun bir sonucu olarak kripto paraların ortalama işlem ücretlerinde de patlama yaşandı.

Araştırmacılara göre geçtiğimiz yıl işlem ücretinde oransal olarak en fazla yükseliş gösteren kripto para Dogecoin oldu.

DOGE’un işlem ücreti 0.01 dolardan 0.433 dolara fırladı. Buna ek olarak XRP ise işlem başına 0.000166 dolar ile başladığı yılı %3.810 yükseliş ile 0.00649 dolar ile tamamladı.

12 aylık dönemde işlem ücretinde en fazla yükseliş yaşayan kripto paralar

Listenin üçüncü sırasında ise pek de bilinmeyen bir kripto para olan Blackcoin (BLK) yer aldı. Bu altcoinin işlem ücreti %1.886 yükselerek ortalama olarak %0.00000442 dolardan 0.0000878 dolara tırmandı.

İşlem başına en pahalı ücretler ise Ethereum ağında gözlendi. Buna ek olarak ETH, oransal olarak da işlem ücretinde bir yıl içerisinde en fazla artış yaşayan kripto paralar listesinde dördüncü sırada yer aldı.

Ethereum’un işlem ücretleri %1.459 yükseliş göstererek işlem başına 3.36 dolardan 52.45 dolara fırladı. Bununla birlikte Bitcoin’in işlem ücretlerinde ise son bir yılda %26 düşüş yaşandı. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC transfer etmek için madencilere işlem başına 4.09 dolar ödeniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu