Borsa

İspanya, İki Dev Kripto Para Borsasını Uyardı: “Lisansları Yok”

Kripto para borsalarına karşı son dönemde birçok uyarı yayınlanmaya başlandığı görülüyor ve bu konuda başı kesinlikle Binance çekiyor.

Binance’e karşı dünyanın dört bir yanından gelen uyarılardan sonra şimdi ise iki dev kripto para borsasına karşı İspanya’dan bir hamle geldi.

İki Kripto Para Borsası İçin İşler Zora Girdi

İspanya’nın finansal regülatörü CNMV, konu hakkında yayınladığı bildiride Huobi ve Bybit kripto para borsalarını uyardı. Yayınlanan açıklamada İspanya içerisinde hizmet veren 12 kripto para borsasının incelendiği ve bunların arasında Huobi ile Bybit’in de olduğu, ilgili şirketlerin bunun için lisansa sahip olmadıkları belirtildi.

İspanya’nın finansal regülatörü, söz konusu kurumların lisans almadığını ve bu sebeple CNMV’nin yetkisi altında hiçbir şekilde yatırım hizmeti sunma imkanına sahip olamayacağını vurguladı.

Daha önce Coinbase, KuCoin, LocalBitcoins, LocalEthereum, Changelly, ShapeShift ve birçok diğer kripto para borsası da benzer uyarılar almıştı.

Binance kendisine yapılan uyarılar sonrası bazı ülkelerde vadeli işlem platformlarını kapattı ve bunlarla hizmet vermeyi durdurdu. Şimdi ise Huobi ve Bybit gibi iki dev kripto para borsasının nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

İspanya’dan gelen bu uyarı, diğer AB üyesi ülkelerin de benzer bir adım atmasına yol açabilir ve iki borsa için işler iyice içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Özellikle Çin baskısı yüzünden darbe alan Huobi, şimdi daha kötü bir baskı ile karşı karşıya kalabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu