HaberlerKripto Para

İspanya Merkez Bankası İlk Kez Bir Kripto Para Borsasına Lisans Verdi!

İspanya'nın önde gelen kripto para borsası Bit2Me merkez bankasından lisans aldı.

Kripto para birimlerinin küresel benimsenme oranının artması karşısında her ülkenin merkez bankası kripto para birimleri konusunda farklı bir yaklaşım benimsiyor.

Kimileri doğrudan yasaklama yolunu önerirken kimileri lisanslama sisteminin daha sağlıklı olduğunu düşünüyor.

Bu bağlamda lisanslama sistemini seçen İspanya Merkez Bankası, ülkenin önde gelen kripto para borsası Bit2Me’ye “fiat para birimi için sanal para birimi değişimi ve dijital cüzdanların velayeti için ilk hizmet sağlayıcısı” olmak için onay verdi.

İspanyol kripto para borsası yetkilisinin Coindesk’e verdiği demeçte merkez bankasının onayı ile ilgili şunları söyledi:

“Bit2Me artık İspanyol merkezli bankalara platformlarında kripto ticaretine izin veren beyaz etiketli bir hizmet sağlayabilecek.

Bu bağlamda hali hazırda birkaç banka ile görüşmeler yapıyoruz.”

İspanya Merkez Bankası Ekim 2021’de, kurumların kripto para birimleri ile ilgili hizmetler sunmak için merkez bankasına nasıl kaydolacaklarına ilişkin talimatlar yayınlamıştı.

Bit2Me’nin Kripto Para Yaklaşımı!

100’den fazla ülkede kripto hizmetleri sunan İspanya’nın önde gelen kripto para borsası Bit2Me, geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada işlem hacminin 1,1 milyar Euro (1,25 milyar $) olduğunu belirtmişti.

2021’deki ilk finansman turunda 20 milyon Euro (22.7 milyon $) toplayan Bit2me, bu fon kapsamında ilk olarak  Brezilya’da 2022’nin ilk çeyreğinde faaliyete geçmeyi planladığını açıkladı.

Bit2Me’nin COO’su Andrei Manuel, Ocak ayında CoinDesk’e yaptığı açıklamada borsanın, Brezilyalı kullanıcıların fiat para ile kripto alıp satmalarına ve kriptodan kriptoya ticaret yapmalarına izin vermeyi planladığını söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu