Blockchain

İsrail Blockchain Derneği: 200+ Blockchain şirketi olabilir

Dünyada en çok kripto para vergisi alan ülke İsrail olmasına rağmen 200 den fazla Blockchain girişimi olduğu söyleniyor.

İsrail Blockchain Derneği, ülkede yerel olarak aktif Blockchain startup sayısısının 200’den daha fazla olduğunu iddia etti. Kripto paralar konusunda aldığı %25 vergi kararından hemen sonra Ortadoğu bölgesi ve dünyanın en fazla kripto para vergisi alan ülkelerinden birisi haline gelen İsrail’i tercih eden Blockchain şirketlerinin sayısının bu kadar fazla olmasının nedeni olarak ülkenin güvenliği ve konumu dolayısı ile olduğu iddia edildi.

İsrail Blockchain Derneği’nden yapılan açıklamada Blockchain startupları sayısının gelecek süreçte de daha fazla artacak olduğu beklentilerinin olduğu, bu sayının artması sonucunda insanların ülkede daha fazla bu teknoloji ile ilgili olarak yatırımlarını artış yoluna gidebilecek olduklarını açıkladı. Yasal olarak bir takım önlemler alınmış olmasının İsrail’i koruduğu ve bu şirketlere de yol gösterici olduğu vurgulandı.

İsrail kripto para konusunda en etkili ülkelerden

İstihbarat alanındaki başarısından dolayı İsrail’e güvenen şirket sayısı son derece fazla. Ülkenin kripto paralar konusunda aldığı önlemleri beğenen ve hoş gören yabancı şirketlerin, başta da yerel ve Amerikan-Avrupa şirketlerinin ilk tercihlerinden biri olmakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu